2022 yılı süne mücadelesine başlandı

Kilis Tarım ve Orman İl Müdürlüğü’nce, Tarım ve Orman Bakanlığı Bitki Sağlığı Uygulama Programı kapsamında; hububat alanlarında Süne Mücadelesi kıymetlendirme sürvey çalışmalarına başlandı. KİLİS (İGFA)- Konuya ilişkin Kilis Tarım ve Orman İl Müdürlüğü’nd...

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kilis Tarım ve Orman İl Müdürlüğü’nce, Tarım ve Orman Bakanlığı Bitki Sağlığı Uygulama Programı kapsamında; hububat alanlarında Süne Mücadelesi kıymetlendirme sürvey çalışmalarına başlandı.

KİLİS (İGFA)- Konuya ilişkin Kilis Tarım ve Orman İl Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, “Buğday alanlarında zararlı olan süne zararlısına karşı, İl Müdürlüğümüz teknik ekiplerince yapılacak olan süne mücadele çalışmaları neticesinde ilaçlama yapılıp, yapılmayacağına karar verilecektir. Mücadele yapılacak köyler ve mücadele zamanı konusunda muhtarlıklarımıza gerekli duyurular yapılacak olup, Müdürlüğümüzce yapılacak olan duyuruların dikkate alınarak, faydalı böcek popülasyonuna zarar verilmemesi için çiftçilerimizce gereksiz ilaçlamadan kaçınılması büyük önem arz etmektedir” denildi.

2022 yılı süne mücadelesine başlandı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Temenni ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!