ABD’de kuş gribi yayılıyor!

Kuş gribi, ABD'de doğa koruma alanını vurdu. Kuş gözlemcilerinin uğrak noktası olan Baker Gölü'nde, yaklaşık 200 kuş ölüsü bulundu. Chicago yakınlarındaki doğa koruma alanında yaklaşık 200 ölü kuş bulundu. Ülke genelinde şubat ayından bu yana 20 milyondan...

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kuş gribi, ABD’de doğa koruma alanını vurdu. Kuş gözlemcilerinin uğrak noktası olan Baker Gölü’nde, yaklaşık 200 kuş ölüsü bulundu.

Chicago yakınlarındaki doğa koruma alanında yaklaşık 200 ölü kuş bulundu. Ülke genelinde şubat ayından bu yana 20 milyondan fazla kuşun virüs nedeniyle öldüğü tahmin ediliyor.

Gölde yaşanan ölümler yetkilileri harekete geçirirken Lincoln Park hayvanat bahçesinde açık havada tutulan kuşlar içeri taşındı.

TRT Haber’in aktardığına göre, Kuş gribi, Şubat ayından bu yana ülke çapında yayılıyor. Şimdiye kadar 30’u aşkın eyalette 20 milyondan fazla kuşun öldüğü tahmin ediliyor.

ABD Tarım Bakanlığı, 2015 yılından bu yana en ciddi kuş gribi salgınıyla karşı karşıya olduklarını ve aşı çalışmalarına başladıklarını açıkladı.

Hatırlanacağı gibi kuş gribi salgını, geçen yıl Avrupa ve Asya’yı da alarma geçirmişti.

ABD’de kuş gribi yayılıyor!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Temenni ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!