Almanya’da ulaşıma teşvik indirimi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Almanya’da toplu taşıma ücretlerine indirim yapıldı

Almanya’da koalisyon hükümeti, artan petrol fiyatları karşısında toplu taşıma kullanımını özendirmek için otobüs ve tren fiyatlarında indirim uygulamaya karar verdi.

euronews’in aktardığı habere göre artan petrol fiyatları ve Rus petrolüne olan bağımlılığı azaltma arayışlarının olduğu bir dönemde Almanya’dan farklı bir uygulama geldi.

Yeşiller Partisi Genel Başkanı Ricarda Lang, yolcuların yerel toplu taşıma için 90 gün boyunca ayda sadece dokuz euro ödemesini öngören bir planı açıklarken, “Almanya’da otobüs ve trene binmek muhtemelen hiç bu kadar ucuz olmamıştı” dedi.

Sosyal Demokrat Parti (SPD) Eş Başkanı Lars Klingbeil, “Yolcuları mümkün olduğunda toplu taşıma araçlarını daha fazla kullanmaya teşvik etmek istiyoruz.” dedi.

Üç koalisyon partisi SPD, Yeşiller ve Liberaller arasındaki yoğun tartışmaların ardından perşembe günü sunulan bütçe yardım planının önlemlerinden biri olan bu program Ukrayna’daki savaş nedeniyle enerji maliyetlerinin artması ve dolayısıyla artan ev faturalarını azaltmayı amaçlıyor

Almanya’da ulaşıma teşvik indirimi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Temenni ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!