“Ben İnsanım” şarkısıyla barış çağrısı

Yeni Zelanda cami saldırısının üçüncü yılında dünyanın tüm mazlumlarına ithaf edilen “Ben İnsanım” isimli single yayınlandı. Şarkının söz yazarı ve bestecisi 22 yaşındaki Erkam Aslanoğlu, “Hepimizin insan olduğunu evrensel bir üslupla anlatmaya çalıştık. Barıştan ve selamdan söz edenler aslında biziz” diyor.

İSTANBUL (İGFA)- Yeni Zelanda cami saldırısında hayatını kaybeden insanlar ve dünyadaki tüm mazlumlar için “Ben İnsanım” isimli bir klip hazırlandı. Saldırının 3. yıldönümünde YouTube üzerinden yayınlanan klip, tüm dünya ülkeleri ve insanlık için bir barış çağrısında bulunuyor.

Liseli yıllarından itibaren şan ve solfej eğitimi alan Erkam Aslanoğlu, üniversitede sinema ve televizyon bölümünden mezun oldu. Yeni Zelanda Cami saldırısında, 19 yaşında bir üniversite öğrencisi olan Erkam Aslanoğlu, saldırı görüntülerini izledikten sonra şarkının ilk cümlelerini yazmaya başladı. Tüm insanlığa evrensel bir barış mesajı vermek üzere, “Ben İnsanım” isimli single eserini hazırladı. Batı senfonisi ve Doğu sazlarının sentezlendiği şarkı, dünya üzerindeki tüm mazlumlara ve hikâyesi yarım kalmış insanlara ithaf ediliyor.

Yorum yapın