CHP’li Karabıyık arazi ile takası iddialarını TBMM’ye taşıdı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Eğitim Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Lale Karabıyık, Milli Eğitim Bakanı Mahmut ÖZER tarafından yazılı olarak yanıtlanması için verdiği soru önergesiyle Kadıköy Ahmet Sani Gezici Çok Programlı Lisesi’nin Kartal’da bulunan bir arazi ile takası iddialarını TBMM gündemine taşıdı.

ANKARA (İGFA) – CHP Eğitim Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Lale Karabıyık, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, tarafından yazılı olarak yanıtlanması için verdiği soru önergesiyle Kadıköy Ahmet Sani Gezici Çok Programlı Lisesi’nin Kartal’da bulunan bir arazi ile takası iddialarını TBMM gündemine taşıdı.

Önerge gerekçesinde, “Kadıköy Ahmet Sani Gezici Çok Programlı Lisesi’nin İstanbul Medeniyet Üniversitesi tarafından İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden talep edildiği kamuoyuna yansımıştır. Medeniyet Üniversitesinin Kartal’daki arsası ile Kadıköy Ahmet Sani Gezici Çok Programlı Lisesi’nin ve arsasının takas edileceği, ayrıca bu hususta görevlendirilen kişilere bu takasın olması yönünde rapor yazmaları için il ve Bakanlık yöneticileri tarafından baskı yapıldığı, lisenin üniversite üzerinden başka kurumlara devredileceği diğer duyumlar arasındadır” açıklamalarına yer veren CHP’li vekilin Bakan Özer’e yönelttiği sorular şöyle:

– Kadıköy Ahmet Sani Gezici Çok Programlı Lisesi’nin İstanbul Medeniyet Üniversitesi’nin Kartal’da bulunan arazi ile takas edilecek olmasının sebepleri nelerdir?
– Kadıköy Ahmet Sani Gezici Çok Programlı Lisesi’nin arsasının devredilmesi ile ilgili Bakanlık Merkezden İstanbul’daki yöneticilere kim/kimler baskı yapmaktadır?
– Kadıköy Ahmet Sani Gezici Çok Programlı Lisesi’nin İstanbul Medeniyet Üniversitesi üzerinden başka kurumlara devredileceği doğru mudur?
– Bu hususta yapılan iş/işlemler hangi aşamadadır? Başlatılan bir soruşturma var mıdır?”

CHP’li Karabıyık arazi ile takası iddialarını TBMM’ye taşıdı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Temenni ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!