COVID-19’un yeni varyantı Japonya’ya sıçradı

Japonya Sağlık Bakanlığı, COVID-19 Omicron mutasyonunun BA.1 ve BA.2 adlı alt varyantlarının çapraz mutasyonu olan 'XE' tipinin ülkede ilk kez görüldüğünü açıkladı. Japonya'da COVID-19'un Omicron mutasyonunun BA.1 ve BA.2 adlı alt varyantlarının çapraz m...

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Japonya Sağlık Bakanlığı, COVID-19 Omicron mutasyonunun BA.1 ve BA.2 adlı alt varyantlarının çapraz mutasyonu olan ‘XE’ tipinin ülkede ilk kez görüldüğünü açıkladı.

Japonya’da COVID-19’un Omicron mutasyonunun BA.1 ve BA.2 adlı alt varyantlarının çapraz mutasyonu olan XE tipine ait ilk vaka doğrulandı.

Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Tokyo yakınlarındaki Narita Havaalanı’ndan ülkeye gelen bir kadın yolcuda XE mutasyonunun tespit edildi. İsmi ve uyruğu açıklanmayan 30’lu yaşlarındaki kadının 2 doz Pfizer-BioNTech aşısı olduğu öğrenilirken, hastanın test öncesinde hiçbir semptom göstermediği belirtildi.

Haber Global’in haberine göre Omicron mutasyonunun BA.1 ve BA.2 alt tiplerinin bir kombinasyonu olduğu bilinen XE mutasyonunun daha bulaşıcı olduğu belirtilirken, mutasyonunun aşı ve ilaçların etkinliğinde bir değişikliğe neden olmadığı bildirildi.

COVID-19’un yeni varyantı Japonya’ya sıçradı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Temenni ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!