Avrupa’da sıcak hava dalgası… Açık hava etkinliklerine yasak geldi

Fransa'da bazı açık hava etkinlikleri sıcak hava dalgası dolayısıyla yasaklandı. 2022 yazının ilk sıcak hava dalgası Batı Avrupa'da etkili olurken Fransa'nın bazı bölgelerinde açık hava etkinlikleri yasaklandı. BBC News'in aktardığı habere göre konserler...

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Fransa’da bazı açık hava etkinlikleri sıcak hava dalgası dolayısıyla yasaklandı.

2022 yazının ilk sıcak hava dalgası Batı Avrupa’da etkili olurken Fransa’nın bazı bölgelerinde açık hava etkinlikleri yasaklandı.

BBC News’in aktardığı habere göre konserler dahil kalabalıkların bir araya geleceği her türlü açık hava etkinliği, Bordeaux şehrinin bazı bölgelerinde yasaklandı.

Perşembe günü Fransa’nın bazı bölgelerinde 40 derece sıcaklık ölçüldü. Cumartesi günü sıcaklık daha da arttı. Cumartesi günü hava sıcaklığının daha da yükseleceği konusunda uyarılar sonrası, Bordeaux Belediyesi bu kararı aldı.

Uzmanlar, küresel ısınmanın bir sonucu olarak bu tip sıcak hava dalgalarının daha sık görülmeye başladığını ve daha uzun sürdüğünü söylüyor.

Fransız İçişleri Bakanlığı da halka “son derece dikkatli olmaya ve sıcak havaya çıkmama” çağrısında bulundu.

Devletin meteoroloji dairesi Meteo France, bunun ülkede görülen en erken sıcak hava dalgası olduğunu, Kuzey Afrika’dan gelen havanın bunda etkili olduğunu açıkladı.

Öte yandan Aşırı sıcaklar Avrupa’yla sınırlı kalmadı. ABD’de hava sıcaklıklarının artmasıyla birlikte bazı bölgelerde halka hafta sonu evde kalma çağrısı yapıldı. Hindistan’da da Delhi’de bugüne kadar 25 gün hava sıcaklıkları 42 derece ve üzerini gördü.

Avrupa’da sıcak hava dalgası… Açık hava etkinliklerine yasak geldi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Temenni ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!