İngiltere Savunma Bakanı Wallace Türkiye’ye geliyor

İngiltere Savunma Bakanı Wallace, Türkiye'nin endişelerine kulak vermenin önemli olduğunu kaydederek, önümüzdeki hafta Türkiye'ye geleceğini açıkladı. İngiltere Savunma Bakanı Ben Wallace, önümüzdeki hafta Türkiye'yi ziyaret edeceğini açıkladı. BBC News'...

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İngiltere Savunma Bakanı Wallace, Türkiye’nin endişelerine kulak vermenin önemli olduğunu kaydederek, önümüzdeki hafta Türkiye’ye geleceğini açıkladı.

İngiltere Savunma Bakanı Ben Wallace, önümüzdeki hafta Türkiye’yi ziyaret edeceğini açıkladı.

BBC News’in aktardığı habere göre Wallace’nin Türkiye ziyaretinde İsveç ve Finlandiya’nın NATO üyeliği, IŞİD ve Suriye, Ukrayna’dan tahıl ihracatı gibi meselelerin ele alınacağını kaydetti.

Norveç’in başkenti Oslo’da konuşan Bakan Wallace, İsveç ve Finlandiya’nı NATO’ya üyelik başvurusu konusunda Türkiye’nin endişelerine kulak vermenin “önemli” olduğunu söyledi.

28-30 Haziran tarihlerinde Madrid’de yapılacak NATO zirvesinde bu ülkelerin başarılı bir şekilde üyelik yönünde adım atmasının sağlanmasının hedeflendiğini belirten Wallace, “Türkiye’nin endişelerini dinleyip anlamanın ve onları gidererek (İsveç ve Finlandiya’nın”) üyeliğini destekleme yönünde bir tutum alması için çalışmanın çok önemli olduğunu düşünüyorum” diye konuştu.

İngiltere, Ukrayna’nın Odesa limanından tahıl ihracatının sağlanmasında Türkiye’yi garantör olabilecek ülkelerden biri olarak değerlendiriyor.

İngiltere Savunma Bakanı Wallace Türkiye’ye geliyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Temenni ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!