Rusya: Finlandiya ve İsveç’e karşı önlem alırız

Finlandiya ve İsveç'in NATO üyeliği kararına ilişkin konuşan Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Grushko, Rus sınırlarına yakın yakın bölgelerde nükleer güç konuşlandırması durumunda gerekli önlemleri alacaklarını dile getirdi. İsveç ve Finlandiya'nın NAT...

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Finlandiya ve İsveç’in NATO üyeliği kararına ilişkin konuşan Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Grushko, Rus sınırlarına yakın yakın bölgelerde nükleer güç konuşlandırması durumunda gerekli önlemleri alacaklarını dile getirdi.

İsveç ve Finlandiya’nın NATO’ya girmesi ile ilgili gerçek bir gerekçe bulamadıklarını söyleyen Rusya Dışişleri Bakanı Yardımcısı Alexander Grushko, , Finlandiya ve İsveç’in NATO kararına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

TRT Haberin aktardığına göre, iki ülkeye karşı da düşmanlık beslemediklerini söyleyen Grushko, Rusya’nın konuya ilişkin tepkisinin, bu ülkelere NATO’nun yerleştireceği altyapıya bağlı olduğunu da söyledi. NATO’nun Rus sınırlarına nükleer unsurlar yerleştirmesi durumunda Moskova’nın gerekli önlemleri alacağını belirtti.

Rusya: Finlandiya ve İsveç’e karşı önlem alırız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Temenni ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!