Türk heyeti Brüksel’e gitti

İsveç ve Finlandiya'nın NATO'ya üyelik başvurusuyla ilgili görüşme trafiği için Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ve Dışişleri Bakan Yardımcısı Sedat Önal başkanlığında heyet Brüksel'e gitti. Türk heyeti NATO görüşmeleri için Brüksel'e gitti. TRT Ha...

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İsveç ve Finlandiya’nın NATO’ya üyelik başvurusuyla ilgili görüşme trafiği için Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ve Dışişleri Bakan Yardımcısı Sedat Önal başkanlığında heyet Brüksel’e gitti.

Türk heyeti NATO görüşmeleri için Brüksel’e gitti.

TRT Haber’in aktardığına göre Kalın ve Önal başkanlığındaki heyet, muhatapları ile İsveç ve Finlandiya’nın üyeliği konusunu görüşecek.

İki ülkenin terör örgütü PKK’nın Suriye’deki uzantısı YPG konusunda somut adım atması beklentisi bir kez daha gündeme getirilecek.

25 Mayıs’ta Ankara’da gerçekleşen görüşme sonrası taraflar arasında beklentilere ilişkin belge trafiği yaşanmıştı. Brüksel’deki toplantıda, bu belgeler üzerinde görüşmelerde bulunulacak.

Türkiye, bir güvenlik teşkilatı olan NATO’da, terör örgütlerine ev sahipliği yapan ülkelerin yer almaması gerektiğini belirterek İsveç ve Finlandiya’nın üyeliğine olumlu bakmıyor.

Türk heyeti Brüksel’e gitti

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Temenni ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!