Twitter’a ABD’den milyon dolarlık ceza

Sosyal medya platformu Twitter, ABD'de, kişisel verileri ihlalden 150 milyon dolarlık cezaya çarptırıldı. ABD Adalet Bakanlığı ve Federal Ticaret Komisyonu, şirketi, 6 yıl boyunca kullanıcıların kişisel verilerini uygunsuz bir şekilde reklamcılara satmakl...

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sosyal medya platformu Twitter, ABD’de, kişisel verileri ihlalden 150 milyon dolarlık cezaya çarptırıldı.

ABD Adalet Bakanlığı ve Federal Ticaret Komisyonu, şirketi, 6 yıl boyunca kullanıcıların kişisel verilerini uygunsuz bir şekilde reklamcılara satmakla suçladı.

TRT Haber’in aktardığı habere göre verilerin güvenlik için toplandığı ancak daha sonra reklamlarla, kullanıcıları etkilemek için de kullanıldığı açıklandı.

Twitter’a, 2011 yılında imzalanan anlaşmayı ihlal etme suçlaması da yöneltildi. Anlaşmayla şirket, kullanıcıların telefon numaraları ve e-posta adresleri gibi güvenlik amacıyla toplanan bilgileri reklamcılara satmayacağını kabul etmişti.

Twitter’ın bu bilgileri Eylül 2019’a kadar, reklamcılığı geliştirmek için de kullandığı vurgulanırken, federal savcılara göre Twitter, 140 milyondan fazla kullanıcısının bu tür kişisel bilgilerine sahip olduğu ileri sürüldü.

Twitter’a ABD’den milyon dolarlık ceza

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Temenni ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!