Bayramdaki harcamalar geçen yıla göre iki kat arttı

Ramazan Bayramı ve haftasında yapılan harcamalar geçtiğimiz yıla göre iki kat oranında arttı. İSTANBUL (İGFA) - Ramazan Bayramı haftasında normalleşme ve sosyalleşmenin etkileri harcama verilerine yansıdı. Sektörde 13 yıldır başarılara imza atan PayTR, R...

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ramazan Bayramı ve haftasında yapılan harcamalar geçtiğimiz yıla göre iki kat oranında arttı.

İSTANBUL (İGFA) – Ramazan Bayramı haftasında normalleşme ve sosyalleşmenin etkileri harcama verilerine yansıdı.

Sektörde 13 yıldır başarılara imza atan PayTR, Ramazan Bayramı haftasına yönelik harcama verilerini açıkladı. 23 Nisan – 4 Mayıs 2022 tarihleri arasını kapsayan verilere göre, bir önceki yıla kıyasla online alışverişlerde işlem hacminde yüzde 52 artış görüldü.

KADIN HAZIR GİYİM İLK SIRADA

Geçtiğimiz yıl en çok harcama yapılan ilk beş sektör sıralamasında yer almayan kadın hazır giyim kategorisi, bu yıl yüzde 173 oranında artışla en çok satışın gerçekleştiği sektör oldu.

En çok satış gerçekleşen ilk beş sektör ise geçtiğimiz yıla göre yüzde 173 artışla “kadın hazır giyim”, yüzde 63’lük artışla “gıda”, yüzde 43’lük artışla “aksesuar ve konfeksiyon”, yüzde 37’lik artışla “ev eşyaları” ve yüzde 28’lik artışla “kozmetik” oldu. 2021 yılında en çok artış gösteren ilk dört sektör değişmezken, geçen yıl ilk beş sektör arasında yer alan “evcil hayvan ürünleri” kategorisi bu yıl listeye giremedi. Geçtiğimiz yılın ilk beşinde olmayan “kadın hazır giyim” kategorisi ise bu yıl en yüksek artışı yakalayarak listede başı çekti.

Geçtiğimiz yılla kıyaslandığında en çok harcama yapılan ilk dört il İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa olmak üzere değişmezken, bu yıl Antalya geçen yıl beşinci sırasında yer alan Kocaeli’yi geride bıraktı.

Bayramdaki harcamalar geçen yıla göre iki kat arttı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Temenni ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!