Elektrik şarj istasyonlarında teşvik süresi uzatılmalı

Şarj istasyonlarının kurulmasına yönelik teşviklerde sürenin uzatılmasının kritik önem taşıdığı kaydedildi. İSTANBUL (İGFA) - Ülkemizde 300 şarj noktasıyla en geniş yayılıma sahip olan elektrikli araç şarj operatörü şirketlerinden Sharz.net, geçtiğimiz gü...

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Şarj istasyonlarının kurulmasına yönelik teşviklerde sürenin uzatılmasının kritik önem taşıdığı kaydedildi.

İSTANBUL (İGFA) – Ülkemizde 300 şarj noktasıyla en geniş yayılıma sahip olan elektrikli araç şarj operatörü şirketlerinden Sharz.net, geçtiğimiz günlerde detayları açıklanan şarj istasyonlarının kurulumuna yönelik teşvik programına dair önemli notlar paylaştı.

Hızlı şarj istasyonlarının şehirler arası yollarda kurulumunun elektrikli araç kullanımının yaygınlaşmasında büyük öneme sahip olduğunu dile getiren Sharz.net Genel Koordinatörü Ayşe Ece Şengönül, seçilen bölgelerde, bakanlık tarafından kurulması talep edilen minimum adetteki şarj ünitesi çalışır hale getirilmesi için teşvik alacak şirketlere 1 yıl süre tanınacağını kaydetti.

1600 adet hızlı şarj ünitesinin, 1 yıl gibi kısa bir sürede üretilmesi mümkün olmayabilir, bu sebeple teşvike karşı verilen sürenin uzatılması gerektiğini belirten Şengönül, “Ayrıca teşvik konusundaki diğer endişe verici durum ise elektrikli araç şarj sistemleri ile ilgili ticari ve teknik iştigal konusu dışında kalan birçok şirketin, teşvikten faydalanmak ve yalnız bir lisans sahibi olup gelecekte bunu bir fırsata çevirmek için bu işe girmesidir” dedi.

Elektrik şarj istasyonlarında teşvik süresi uzatılmalı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Temenni ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!