Global Compact’ta şirketlere ‘çevresel’ çağrı

Dünya Çevre Günü’nde Global Compact Türkiye iklim krizi ile mücadele için çağrısını yineledi. İSTANBUL (İGFA) - Küresel ısınmanın etkilerinin önüne geçmek için 2050 yılına kadar net sıfıra ulaşılması gerekirken yayımlanan son bilimsel iklim raporlarına gö...

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünya Çevre Günü’nde Global Compact Türkiye iklim krizi ile mücadele için çağrısını yineledi.

İSTANBUL (İGFA) – Küresel ısınmanın etkilerinin önüne geçmek için 2050 yılına kadar net sıfıra ulaşılması gerekirken yayımlanan son bilimsel iklim raporlarına göre 2025 yılına kadar zirveye ulaşması beklenen karbon salımlarının hızlıca düşürülmesi gerekiyor.

Plastik kirliliği ile mücadeleden emisyonların azaltılmasına kadar şirketlere Türkiye’de hayata geçirdiği çeşitli programlarla rehberlik eden Global Compact Türkiye, sürdürülebilir bir gelecek için harekete geçme çağrısında bulunuyor.

Global Compact Türkiye Çevre Çalışma Grubu Eşbaşkanı Ebru Tüzecan “İklim biliminin sunduğu 1,5 derece hedefinden sapılmaması gerekiyor. Bunun başarılmasında ise şüphesiz iş dünyası çözümün kilit aktörü” dedi. Eş Başkanı Servet Yıldırım ise, “Gelecek hepimizin ama dünyamız tek. Bu nedenle sürdürülebilir bir gelecek için fazla geç kalmadan, hep birlikte harekete geçmemiz gerekiyor” mesajı verdi.

Global Compact’ta şirketlere ‘çevresel’ çağrı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Temenni ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!