Tarım ve Orman’dan tereyağı kararı

Tarım ve Orman Bakanlığı, 7 bin ton tereyağı ihracatına eylül sonuna kadar izin verdi. ANKARA (İGFA) - Tarım ve Orman Bakanlığı, tereyağı ve krema ihracatını, yaklaşan turizm sezonu, bu yılın ikinci yarısında meydana gelebilecek arz daralması ve ülkenin i...

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tarım ve Orman Bakanlığı, 7 bin ton tereyağı ihracatına eylül sonuna kadar izin verdi.

ANKARA (İGFA) – Tarım ve Orman Bakanlığı, tereyağı ve krema ihracatını, yaklaşan turizm sezonu, bu yılın ikinci yarısında meydana gelebilecek arz daralması ve ülkenin ihtiyacı olan stok derinliğinin sağlanması gibi nedenlerle gıda güvencesinde sıkıntı yaşanmaması için 18 Nisan’da askıya almıştı.

Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü’nün internet sitesinde yer alan duyuruya göre, toplam 7 bin ton tereyağı ihracatına 30 Eylül’e kadar müsaade edileceği ve ihracat iznin yalnızca Bakanlıktan onaylı süt ve süt ürünleri üreten işletmelere verileceği kaydedildi.

Başvuruların 27 Haziran saat 17.00’ye kadar Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğüne dilekçe ve istenilen belgelerle yapılacağını, değerlendirmeler sonrası geçici listenin 30 Haziran’da “www.tarimorman.gov.tr/GKGM” internet adresinde yayımalanacağı açıklandı.

Söz konusu tereyağı ihracatına ilişkin esasların detaylarına ulaşmak için tıklayabilirsiniz.

Tarım ve Orman’dan tereyağı kararı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Temenni ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!