Tüpraş Kırıkkale Rafinerisi’ne “Yeşil Bina” sertifikası

Tüpraş, Kırıkkale Rafinerisi bünyesindeki çevreye duyarlı binaları ile LEED Gold Sertifikası’nı almaya hak kazandı. KIRIKKALE (İGFA) - Sürdürülebilir bir gelecek yolunda, faaliyetlerini ve iş süreçlerini çevreye uyumlu şekilde dönüştüren Tüpraş, Kırıkkale...

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tüpraş, Kırıkkale Rafinerisi bünyesindeki çevreye duyarlı binaları ile LEED Gold Sertifikası’nı almaya hak kazandı.

KIRIKKALE (İGFA) – Sürdürülebilir bir gelecek yolunda, faaliyetlerini ve iş süreçlerini çevreye uyumlu şekilde dönüştüren Tüpraş, Kırıkkale Rafinerisi bünyesindeki Tüpraş Akademi ve Teknik Emniyet ve Çevre Müdürlüğü binaları ile LEED Gold Sertifikası almaya hak kazandı.

‘Stratejik Dönüşüm Planı’ ve ‘2050 Karbon Nötr’ hedefine yönelik somut çalışmalar yürüten Tüpraş, Amerikan Yeşil Binalar Konseyi’nin değerlendirmesiyle alınan bu sertifikayla yeşil binalarında enerjisini verimli kullanarak öncü ve örnek bir şirket oldu.

Her iki proje boyunca kullanılan tüm malzemeler LEED danışman firması görüşleri doğrultusunda sertifikasyona uygun olarak seçildi.

Binaların tasarım süreci de sertifikasyon kriterlerine uygun olarak yürütüldü.

Özellikle Tüpraş Akademi binasının mevcutta atıl durumda bulunan binanın modernizasyonu yoluyla inşa edilmiş olması da sürecin verimliliğini artırdı.

Tüpraş Kırıkkale Rafinerisi’ne “Yeşil Bina” sertifikası

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Temenni ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!