Varlık Barışı için 30 Haziran son!

Varlık Barışı'ndan yararlanma süresi 30 Haziran'da sona eriyor. ANKARA (İGFA) - Gelir İdaresi Başkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre yurt dışı ve yurt içinde bulunan bazı varlıkların (para, altın, döviz, menkul kıymet ve diğer sermaye piyasası araçları i...

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Varlık Barışı’ndan yararlanma süresi 30 Haziran’da sona eriyor.

ANKARA (İGFA) – Gelir İdaresi Başkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre yurt dışı ve yurt içinde bulunan bazı varlıkların (para, altın, döviz, menkul kıymet ve diğer sermaye piyasası araçları ile taşınmazlar) 30 Haziran 2022 tarihine kadar ekonomiye kazandırılması durumunda vergi alınmayacağı ve vergi incelemesi yapılmayacağı hatırlatıldı.

Kanunun ve Genel Tebliğin uygulanmasına ilişkin açıklamalara ve ayrıntılı bilgilere yer verilen açıklamada, “Varlıkların Ekonomiye Kazandırılması Hakkında Genel Tebliği”ne atıfta bulunuldu.

Söz konusu düzenlemeyle gerçek ve tüzel kişilerin yurt dışında bulunan para, altın, döviz, menkul kıymet ve diğer sermaye piyasası araçlarının Türkiye’ye getirilerek serbestçe tasarruf edilebilmesi ve milli ekonomiye kazandırılmasının ön görüldüğü, yurt içinde bulunan ancak Gelir veya Kurumlar Vergisi mükelleflerinin kanuni defter kayıtlarında yer almayan para, altın, döviz, menkul kıymet, diğer sermaye piyasası araçları ve taşınmazların vergi dairesine bildirilerek, dönem kazancının tespitinde dikkate alınmaksızın kanuni defter kayıtlarına alınabilmesinin hedeflendiği kaydedildi.

Yurt Dışında ve Yurt İçinde Bulunan Bazı Varlıkların Milli Ekonomiye Kazandırılması Rehberine ulaşmak için tıklayabilirsiniz.

Varlık Barışı için 30 Haziran son!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Temenni ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!