Gelecek Osmangazi; “Kent Meydanı AVM; Devlet Hastanesine dönüştürülsün!”

Gelecek Parti Osmangazi İlçe Başkanlığı; Bursalıların düşüncelerini sahada yaptıkları anket çalışmasıyla raporluyor. BURSA İGFA- Gelecek Parti Osmangazi İlçe Başkanı Burhan Baburhan; yakın zamanda vatandaşlarla yapmış oldukları çalışmayı gazetemizle payla...

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gelecek Parti Osmangazi İlçe Başkanlığı; Bursalıların düşüncelerini sahada yaptıkları anket çalışmasıyla raporluyor.

BURSA İGFA- Gelecek Parti Osmangazi İlçe Başkanı Burhan Baburhan; yakın zamanda vatandaşlarla yapmış oldukları çalışmayı gazetemizle paylaştı. Baburhan; “Osmangazi biliyorsunuz ki; Bursa’nın tam kalbinde. Kalp olan bir yerinde merkezinde bir meydan olmalı. Osmangazi belediyesi yaklaşık 500 milyon bütçeyle kamulaştırılan bir alanda meydan çalışması başlattı.

Meydan çalışmasını yakından takip ediyoruz. Ankara Yolu-İzmir Asfaltı ana aksında konumlandırılan bu meydan projesine bizde fikir ve önerilerimizle katkıda bulunmak isteriz. Bursa’nın iki ilçesinde Nilüfer ve Yıldırım’da Kaymakamlık binaları ile belediyeler komşu. Osmangazi’de ise değil. Eski Bahar Hastanesi’nden boşaltılan bina Devlet Hastanesi’nin ek binası olarak tahsis edilmişti. Osmangazi ilçe merkezinde de bir hastane mevcut değil. 900 bin nüfusun ortalama 300 bin nüfus tam merkezde yaşıyor. Devlet Hastanesi’nin ek binası olarak tahsis edilen bu binada görünen o ki; yeterli değil.

Pandemi döneminde sağlığın ne kadar kıymetli bir özgürlük olduğunu anladık. Alış veriş kültürünün önemli simgesi olan AVM’lerimizden biri olan Kent Meydanı AVM ise çevresinde benzer yapılar olduğundan bu özelliğini kaybetti. O nedenle Kent Meydanı AVM, Osmangazi Devlet Hastanesi’ne dönüştürülmeli. Eski Bahar Hastanesi binası da Kaymakamlık yapılarak tarhi misyonuna devam etmeli. Karar verici makamların bu önerimizi dikkatte alması temennimizdir.” dedi.

Gelecek Osmangazi; “Kent Meydanı AVM; Devlet Hastanesine dönüştürülsün!”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Temenni ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!