Ucuz propaganda uğruna çizilen devletin karizması

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bir devlet bakanımız henüz nerden çıktığı belli olmayan, gündeme getirdiği tek bir konuyla oy devşirmeye çalışan bir siyasi partinin genel başkanına verip veriştiriyor.

Sıradan bir vatandaş onun söylediklerinin onda birini söylese şu an silivrinin soğuk hücrelerinden birinde bulur kendini. Belki de direk tımarhanede…

Ne diyor bu bakanımız, ben onu insan yerine koymam, o insan değildir, hayvandan da aşağıdır benim için diyor.

Bu bakan hiç bir şeyi öyle ağzından kaçıracak şekilde söyleyecek biri değil. Üç saat televizyon programına çıkıp da hiç bir soruya cevap vermeden ayrılabilmiş bir bireydir kendisi.

Bir şey söylemişse, isteyerek ve bilerek söylemiştir. Peki bir insan böyle cümleleri üstelik devletin bir bakanıyken neden söyler de temsil ettiği koltuğu zan altında bırakır?

Benim aklıma bazı fikirler geliyor. Bunlardan bir tanesi, milletimizin mağdur edebiyatını sevdiği gerçeğini göz önünde bulundurarak söz konusu parti liderini mağdur duruma düşürmek ve sonrasında karizmasını yükseltmek.

Böyle şeyler olur mu demeyin. Seçim arefesindeyiz. Muhalefetten koparılacak her oy nasıl elde edilirse edilsin mübahtır. (artık)

Ben artık siyasilerden böyle şeyler bekliyorum. Ancak devletin üst düzey görevlilerinden beklemiyorum.

Ucuz propaganda uğruna çizilen devletin karizması

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Temenni ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!