6’lı masa kritik başlıkta uzlaştı!

Millet İttifakı'nda aday başlığını erteleyen ortaklar, sandığın adresi ve konusunda ise anlaşmaya vardı. Güçlendirilmiş parlamenter sistemde de cumhurbaşkanını halk seçecek. Seçim için gerekli olan, yüzde 50 artı 1 koşulu da korunacak. Millet İttifakı seç...

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Millet İttifakı’nda aday başlığını erteleyen ortaklar, sandığın adresi ve konusunda ise anlaşmaya vardı. Güçlendirilmiş parlamenter sistemde de cumhurbaşkanını halk seçecek. Seçim için gerekli olan, yüzde 50 artı 1 koşulu da korunacak.

Millet İttifakı seçmene vaat edeceği sistemin anayasasını masaya yatırdı. Cumhurbaşkanı başlığı altında merak edilen soru da, o çalışmada yanıt buldu. Cumhurbaşkanını, güçlendirilmiş parlamenter sistemde de halk seçecek.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in ev sahipliğinde 3 Temmuz’da kurulacak yuvarlak masa ayrıntılı bir anayasa metni için kurmaylara görev verecek. Ana ilkeler üzerinde varılan uzlaşma çerçevesinde maddeler yazılacak. Partilerde sürdürülen çalışmaların ortak metne dönüştürülmesi için tarih verilecek.

Bu arada, 6’lı masanın komisyonlarına bir yenisi daha eklendi. Suriyeli sığınmacılar konusunda ‘ortak bir yol haritası’ belirlenmesi için çalışma başlatıldı. Söylem ve vaat birliği sağlanması için çalışacak komisyon ilk toplantısını pazartesi günü gerçekleştirecek.

6’lı masa kritik başlıkta uzlaştı!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Temenni ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!