Aradaki iki gün için Kabine’de kritik karar!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlığında Kabine Toplantısı'nın gündeme gelecek olan konularla ilgili kulis bilgileri yer almaya başladı. Kurban Bayramı'nın tatil kaç gün olacağı bu Kabine toplantısında belli olacak. ANKARA (İGFA) - Cumhurbaşkanı Recep Tayyi...

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanlığında Kabine Toplantısı’nın gündeme gelecek olan konularla ilgili kulis bilgileri yer almaya başladı. Kurban Bayramı’nın tatil kaç gün olacağı bu Kabine toplantısında belli olacak.

ANKARA (İGFA) – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde toplanacak olan kabinede Kurban Bayramı ile 15 Temmuz arasında kalan 2 günde (13-14 temmuz) memurların idari izinli sayılıp sayılmayacağına karar verilecek.

Kabine Toplantısı’nın tarihi hakkında henüz bir açıklama yapılmadı ancak 6 Haziran’da gerçekleştirilen son toplantı ardından genellikle 15 günde bir gerçekleştiği için toplantının önümüzdeki içerisinde olması bekleniyor.

Toplantıda başta Kurban Bayramı tatili için merak edilen idari izin konusu olmak üzere birçok önemli konu Bakanlar Kurulu tarafından değerlendirilecek.

Bayram tatiline çok yakın bir tarihte 15 Temmuz’un da resmi tatil olması dolayısıyla arada kalan iki günün de idari izin olarak karara bağlanması durumunda tatilin 9 güne çıkarılması gündemde görüşülmesi bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve bakanların beklentileri değerlendirerek alacağı karar sonrası “Kurban Bayramı tatili 9 gün olacak mı?” sorusu cevabını bulacak.

Kabinede ayrıca ekonomi başta olmak üzere iç ve dış politikaya ilişkin önemli konular görüşülecek.

Ayrıca gelen kulis bilgileri arasında ekonomi ve enflasyonla mücadele de yine kabine toplantısında masada olacak ve geçtiğimiz hafta altın, Dolar ve Euro başta olmak üzere dövize karşı TL’ye değer kazandıran BDDK hamlesinin etkileri ve bundan sonraki adımlar da değerlendirilecek.

Konuyla ilgili Kabine’de Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin bir sunum yapması bekleniyor.

Aradaki iki gün için Kabine’de kritik karar!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Temenni ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!