Bursa Yıldırım’da kentsel şifre: Önce ikna, sonra inşa

Bursa'nın Yıldırım ilçesinde Arabayatağı Mahallesi Cami Caddesi Kuzeyi Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamındaki hak sahipleriyle bir araya gelen Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, kentsel dönüşümdeki temel kıstaslarının ‘gönüllülük’ olduğunu vurguladı. BURSA (İGF...

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bursa’nın Yıldırım ilçesinde Arabayatağı Mahallesi Cami Caddesi Kuzeyi Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamındaki hak sahipleriyle bir araya gelen Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, kentsel dönüşümdeki temel kıstaslarının ‘gönüllülük’ olduğunu vurguladı.

BURSA (İGFA) – Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, Arabayatağı Mahallesi’nde hayata geçirilecek ‘Arabayatağı Mahallesi Cami Caddesi Kuzeyi Kentsel Dönüşüm Projesi’ ile ilgili bölgedeki hak sahipleriyle bir araya geldi.

39 bin 700 metrekarelik kadastro alanında gerçekleştirilecek proje hakkında bilgilendirmelerde bulunan Başkan Yılmaz, kentsel dönüşümün önemine vurgu yaparak imar plan uygulamalarıyla ilgili problemlerin çözümü için Ankara’da yoğun bir mesai harcadıklarını dile getirdi. Başkan Oktay Yılmaz, “Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Sayın Murat Kurum, milletvekillerimiz ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Alinur Aktaş’ın destekleriyle çıkmasına katkı sağladığımız yasal düzenleme ile bu problemi ortadan kaldırdık. Bu düzenleme ile birlikte kentsel dönüşüm hamlemiz önemli bir ivme kazandı” dedi.

YILDIRIM’A HİZMET ÜRETİYORUZ

Yaşanılabilir şehirler inşa etmenin yolunun kentsel dönüşümlerden geçtiğini söyleyen Başkan Yılmaz, kentsel dönüşüm ile ilgili en önemli kıstaslardan birisinin de gönüllü ve yerinde dönüşüm olduğuna işaret etti. Başkan Yılmaz, “Her şeyden önce hemşehrilerimize kentsel dönüşümün gerekliliğini doğru bir şekilde anlatmak zorundayız. Bizim amacımız insanlarımıza daha güvenli, sosyal olanakları daha fazla, modern yaşam alanları sunmak. Biz bunları doğru bir şekilde anlattığımız zaman zaten hemşehrilerimiz bu dönüşüm projelerine sahip çıkacaktır. Bizim dönüşüm anlayışımız ‘dayatmacılık’ üstüne değil tamamen gönüllülük esasına dayanıyor” dedi.

Bursa Yıldırım’da kentsel şifre: Önce ikna, sonra inşa

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Temenni ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!