Bursa’da dansözlü etkinliğin okul müdürü görevden uzaklaştırıldı

Bursa'nın Nilüfer ilçesindeki Çalı Mahallesi'nde bir ilkokulda "Hıdrellez ve Anneler Günü için" düzenlenen etkinlikte müzik eşliğinde bir dansözün sahne almasıyla ilgili olarak İl Milli Eğitim Müdürlüğü inceleme ve idari soruşturma başlatıldığın...

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bursa’nın Nilüfer ilçesindeki Çalı Mahallesi’nde bir ilkokulda “Hıdrellez ve Anneler Günü için” düzenlenen etkinlikte müzik eşliğinde bir dansözün sahne almasıyla ilgili olarak İl Milli Eğitim Müdürlüğü inceleme ve idari soruşturma başlatıldığını açıkladı.

BURSA (İGFA) – Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada dansözün bir İmam Hatip Ortaokulu’nda sahne aldığı iddialarına yanıt verildi.

Habere konu olan olayın bahsi geçen okulda gerçekleşmediği, aynı bölgede bulunan başka bir ilkokulda gerçekleştiği tespit edildiğinin altı çizilen açıklamada, “Söz konusu okulun okul aile birliği tarafından sadece kadınlara yönelik olarak ders dışı bir zamanda gerçekleştirilen etkinlikle ilgili okul yönetimi ve okul aile birliği hakkında gerekli inceleme ve soruşturma başlatılmıştır. Okul müdürü hakkında görevden uzaklaştırma tedbiri uygulanmış olup, konu hakkındaki çalışmalar, tüm boyutlarıyla ve hassasiyetle yürütülmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” ifadeleri yer aldı.

Bursa’da dansözlü etkinliğin okul müdürü görevden uzaklaştırıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Temenni ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!