Bursa’nın dağ ilçelerindeki bahçelerden şüpheli numuneler alındı

Bursa'nın iki dağ ilçesindeki üreticilerinden gelen şikayet ve talepleri dikkate alan İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, maviyemiş, ahududu ve aronya bahçelerinde hastalık zararlılarına yönelik kontroller yaptı. BURSA (İGFA) - Bursa'nın Büyükorhan ve Orhaneli i...

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bursa’nın iki dağ ilçesindeki üreticilerinden gelen şikayet ve talepleri dikkate alan İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, maviyemiş, ahududu ve aronya bahçelerinde hastalık zararlılarına yönelik kontroller yaptı.

BURSA (İGFA) – Bursa’nın Büyükorhan ve Orhaneli ilçelerinin mahallelerinde üreticilerden gelen şikâyet ve talepler üzerine zirai mücadele ve yetiştiricilik konusunda görev yapan İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, maviyemiş, ahududu ve aronya bahçelerinde incelemelerde bulundu.

Arazide üreticilerle birebir yapılan görüşmelerde budama, bakım, mücadele, gübreleme konusunda uygulamalı bilgiler verilirken, söz konusu bitkilerde hastalık ve zararlı organizma kontrolleri yapıldı.

Yapılan kontrollerde üreticilere hastalıklardan korunma ve mücadele konularında bilgiler veren ekipler, üretim materyallerinden alınan şüpheli numuneleri de hastalık açısından değerlendirilmek üzere bağlı bulunulan Araştırma Enstitüsü’ne gönderdi. Alınan bilgiye göre enstitüden gelecek sonuçlara göre üreticilerin bilgilendirileceği öğrenildi.

Bursa’nın dağ ilçelerindeki bahçelerden şüpheli numuneler alındı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Temenni ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!