Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kabine sonrası önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Kabine Toplantısı'nın ardından açıklamalarda bulunuyor. ANKARA (İGFA) - Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Külliyesi'de yaklaşık 2 saat 30 dakika s...

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Kabine Toplantısı’nın ardından açıklamalarda bulunuyor.

ANKARA (İGFA) – Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Külliyesi’de yaklaşık 2 saat 30 dakika sürdü.

Kabine toplantısı ardından “Millete Sesleniş” konuşması yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, açıklamalarda bulunuyor.

“ENFLASYON DEĞİL, FİİLİ BİR HAYAT PAHALILIĞI VAR”

Türkiye’nin artık kendi ekonomik ve sosyal programlarını geliştirebilen ve hayata geçirebilen güçlü bir ülke olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ülkemizde şu an teknik anlamda enflasyon değil fiili bir hayat pahalılığı sorunu var” dedi.

Talep kaynaklı bir fiyat artışının olmadığını söyleyen Erdoğan, “Üretimde de bir sıkıntı ile karşı karşıya değiliz. Bu iktidar faizi artırmayacaktır. Biz faizi düşürmeye devam edeceğiz. Bundaki amacımız bu ülkede yatırımcının birinci derecede kamu bankalarıyla düşük faizle sağladığı krediyle yatırıma girmesini, mevcut yatırımlarını geliştirmesini ve büyümesini sağlamaktır” diye konuştu.

2053 vizyonunu somut hedeflere dönüştürecek çalışmaları titizlikle yürüttüklerini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, finansmanda temiz üretim modellerine yönelik yatırımları destekleyerek ülkenin cazibe merkezi haline gelmesine destek verdiklerini, eğitimde ise önümüzdeki dönemden itibaren ‘yeşil dönüşüm’ sisteminin müfredata girmesini sağladıklarını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kabine sonrası önemli açıklamalar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Temenni ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!