DBP’li vekilin dosyası Ankara’ya gönderildi

Polise yumruk atan DBP’li milletvekili Salihe Aydeniz hakkındaki fezleke İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca tamamlanarak yetkisizlik kararı ile yetkili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderildi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçla...

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Polise yumruk atan DBP’li milletvekili Salihe Aydeniz hakkındaki fezleke İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca tamamlanarak yetkisizlik kararı ile yetkili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu, 12 Haziran’da Kadıköy’de “Tecrit siyasetine karşı özgürlüğü savunmak için Gemlik’e yürüyoruz” adı altında yapılan eylemde polis memuru Hakan A.’ya yumruk attığı iddia edilen bir milletvekilinin kimliğinin tespitine yönelik çalışma yaptı.

TRT Haber’in aktardığına göre, mağdur Hakan A’ya yumruk atan kişinin DBP milletvekili Salihe Aydeniz olduğunun belirlenmesinin ardından savcılık, “görevli polis memuruna mukavemet” suçundan soruşturma başlattı.

Savcılık, Ceza Muhakemesi Kanunu’nda belirtilen “Seçimden önce veya sonra bir suç işlediği ileri sürülen milletvekili hakkında soruşturma ve kovuşturma yapma yetkisi, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı ve bu yer ağır ceza mahkemesine aittir” hükmü uyarınca soruşturma dosyası hakkında yetkisizlik kararı verdi.

Başsavcılık, hazırlanan soruşturma dosyasını, gereği için Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına gönderdi. Gönderilen fezlekede görüntü inceleme tutanağı, şikayet dilekçesi ve darp raporu yer alıyor.

DBP’li vekilin dosyası Ankara’ya gönderildi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Temenni ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!