İstanbul, Türkiye-Afrika Medya Zirvesi’ne hazırlanıyor

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'nca, 25-26 Mayıs'ta İstanbul'da Türkiye-Afrika Medya Zirvesi düzenlenecek. ANKARA (İGFA) - İki gün sürecek Zirve'de, gazeteciliğin salgın sonrası karşı karşıya olduğu zorluklar ve dijital kuşatma gibi sınamalar ile med...

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’nca, 25-26 Mayıs’ta İstanbul’da Türkiye-Afrika Medya Zirvesi düzenlenecek.

ANKARA (İGFA) – İki gün sürecek Zirve’de, gazeteciliğin salgın sonrası karşı karşıya olduğu zorluklar ve dijital kuşatma gibi sınamalar ile medya sektöründe cinsiyet eşitliğine dair oturumlar yapılacak.

25 Mayıs Afrika Günü dolayısıyla düzenlenen etkinliğe, 45 Afrika ülkesinden 80 basın mensubunun yanı sıra Afrikalı diplomatlar ile kamu kurumlarının yöneticileri, medya temsilcileri, akademisyenler, özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarından temsilciler katılacak.

Türk ve Afrikalı medya mensupları arasında iş birliği ve eşgüdümün güçlendirilmesini, tecrübe paylaşımına gidilmesini ve ortaklık perspektifinin geliştirilmesini amaçlayan Türkiye-Afrika Medya Zirvesinin açılış konuşmasını Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun yapacak.

İki gün sürecek Zirve’de, gazeteciliğin salgın sonrası karşı karşıya olduğu zorluklar ve “dijital kuşatma” gibi sınamalar ile medya sektöründe cinsiyet eşitliğine dair oturumlar düzenlenecek.

Türk ve Afrikalı gazetecilerin, küresel medyanın Afrika perspektifini de ele alacağı programda uluslararası düzene dair değerlendirmeler paylaşılacak.

Zirve, Afrika’da yatırım yapan Türk şirketlerinin temsilcileri ile kıtanın beşerî sermayesine katkı sunan kurum ve kuruluşların sunumlarının ardından özel oturumlarla tamamlanacak.

Söz konusu programın Afrika medyasında Türkiye’ye dair farkındalığı artırması ve Türkiye’nin medya ve iletişim alanında Afrika ülkeleriyle iş birliğini güçlendirmesi bekleniyor.

İstanbul, Türkiye-Afrika Medya Zirvesi’ne hazırlanıyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Temenni ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!