İzmir üniversiteleri arasında ‘TÜBİTAK’a başvuru birincisi

İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi (İKÇÜ) öğrencilerinin hazırladığı, ‘TÜBİTAK 2209-AB Lisans ve Önlisans Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri’ 2021 yılı ikinci ve üçüncü çağrılarında 59 proje TÜBİTAK tarafından desteklenmeye değer bulundu. İZMİR (İGFA...

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi (İKÇÜ) öğrencilerinin hazırladığı, ‘TÜBİTAK 2209-AB Lisans ve Önlisans Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri’ 2021 yılı ikinci ve üçüncü çağrılarında 59 proje TÜBİTAK tarafından desteklenmeye değer bulundu.

İZMİR (İGFA) – Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) bünyesinde faaliyet gösteren Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı’nın (BİDEB) 2021 yılı ikinci ve üçüncü çağrılarında İKÇÜ’yü temsil eden farklı fakültelerden öğrenciler; akademik danışmanlarının destekleriyle hazırladıkları projelerle büyük başarı kazandı.

İKÇÜ’yü başarıyla temsil eden gençleri kabul eden Rektör Prof. Dr. Saffet Köse, hepsini ayrı ayrı tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

Tebrik buluşmasında, İKÇÜ’nün başarılarla dolu, dinamik öğrencilere sahip olmasından duyduğu gururu paylaşan Rektör Prof. Dr. Saffet Köse, genç bir üniversite olarak kazanılan başarılara dikkat çekti.

Prof. Dr. Köse, bir milletin en değerli sermayesi olarak gençleri gördüklerini belirterek, “Gençlerimizin de bizleri gururlandıran işlere imza atmaları bizi gerçekten çok mutlu ediyor. 2010 yılında kurulan genç bir üniversite olarak bu başarı seviyelerine ulaşılması gurur verici. Bizler siz değerli öğrencilerimizle buluştuğumuz için çok şanslıyız. Bu genç üniversiteyi Türkiye’de ve dünyada en iyi yerlere siz değerli gençlerimizle ve alanlarında saygın hocalarımızla birlikte getireceğiz. Ülkemizin kalkınması adına, çalışma alanlarınızda evrensel bilgiye yapacağınız değerli katkılardan eminiz ve her daim yanınızdayız” dedi.

İzmir üniversiteleri arasında ‘TÜBİTAK’a başvuru birincisi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Temenni ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!