Kayseri Erciyes’te haziranda kayak keyfi

Türkiye'nin önemli kış turizm merkezlerinden Kayseri Erciyes'te, Hacılar Dağcılık ve Kış Sporları Kulübü (HADAK) Dağ Kayağı takımı Haziran ayında kayak yapma imkânı buluyor. Hacılar Belediye Başkanı Av. Bilal Özdoğan, "Erciyes’te sadece kışın değil d...

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye’nin önemli kış turizm merkezlerinden Kayseri Erciyes’te, Hacılar Dağcılık ve Kış Sporları Kulübü (HADAK) Dağ Kayağı takımı Haziran ayında kayak yapma imkânı buluyor. Hacılar Belediye Başkanı Av. Bilal Özdoğan, “Erciyes’te sadece kışın değil dört mevsim faaliyet yapılabiliyor” dedi.

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
İç Anadolu Bölgesi’nin en yüksek dağı Erciyes, yaz aylarında da kayakçılara spor yapma imkânı sunuyor. Bu kapsamda Erciyes Dağı’nın Sütdonduran Yaylası’nda HADAK Dağ Kayağı Takımı kamp yaparak yeni sezona hazırlanıyor. Hacılar Belediye Başkanı ve HADAK Başkanı Av. Bilal Özdoğan, haziran ayında Erciyes Dağı’nda kayak yapıldığını belirterek, “Erciyes dağımız sadece ülkemiz değil, dünyanın birçok yerinden gelen misafirleri ağırlıyor. Hem turistik manada hem de sportif manada şehrimize, bölgemize, ülkemize hizmet ediyor. Biz de HADAK olarak buranın nimetlerinden faydalanarak yeni sezona hazırlanıyoruz.

Dört mevsim kayak yapılabilen Sütdonduran Yaylası’nda Türkiye Dağcılık Federasyonu Dağ Kayağı Türkiye Şampiyonası’nda birinci, ikinci ve üçüncü olan sporcularımızın da katılımı ile üç günlük antrenman kampı gerçekleştirdik. Haziran ayında Erciyes’te kayak yapmanın keyfine varan sporcularımız çok verimli bir kamp dönemi geçirdiler. Tüm sporcularımıza ve hocalarımıza başarılar diliyorum.” Dedi.

Kayseri Erciyes’te haziranda kayak keyfi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Temenni ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!