Kayseri Talas’ta yollar yenileniyor

Kayseri'nin Talas Belediyesi tarafından ilçede kış mevsiminde tahrip olan yollar sökülüp yenilenmeye başlarken çıkan eski asfalt da kırsalda yeni açılan yolların altyapısında kullanılıyor. Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA) Asfalt sezonunun başlamasıyla hareketle...

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kayseri’nin Talas Belediyesi tarafından ilçede kış mevsiminde tahrip olan yollar sökülüp yenilenmeye başlarken çıkan eski asfalt da kırsalda yeni açılan yolların altyapısında kullanılıyor.

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Asfalt sezonunun başlamasıyla hareketlenen dönemde belediye ekipleri, yol yapım ve asfalt çalışmalarına hız verdi.

Bu kapsamda ekipler Bahçelievler Mahallesi Hacı Cemil Caddesi’nde yenileme çalışmalarını başlattı. Yapılan çalışmalarda bir yandan bozulan eski asfalt, iş makineleriyle sökülüyor. Sökümün ardından zemin sıkılaştırma ve altyapı malzemelerinin serilmesinin ardından sıcak asfalt dökümü yapılacak.

Diğer yandan ise sökümden çıkan asfalt, freze makinesinden geçerek küçük parçalara ayrılmasından sonra kamyonlara yüklenip kırsala götürülüyor.

KAMBER ÇEVRE YOLUNA ALTYAPI MALZEMESİ

Kırsalda yeni açılan yolların altyapı malzemesi olarak serilen sökülen asfaltlar, greyder yardımıyla kot farkına göre seriliyor. Bu kapsamda kırsal mahallelerden Kamber’in içinden maden ocaklarına ulaşan yola açılan alternatif çevre yoluna kullanılan malzemeler arazözle sulanıyor. Daha sonra silindir yardımıyla sıkılaştırılıp zemine oturması sağlanıyor.

Böylece bozulan yollardan çıkan asfaltlar yine yeni yolların yapımında kullanılarak ekonomik yönden katkıya dönüşüyor.

Kayseri Talas’ta yollar yenileniyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Temenni ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!