Kayseri Üniversitesi’nin 4. yılı için pasta kesildi

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri Üniversitesi’nin 4’üncü Kuruluş Yıldönümü Kutlama Programı’nda gençlere seslendi. Büyükkılıç, “Bizler genç dostu, öğrenci dostu bir şehir olarak anılmayı çok önemsiyoruz” dedi. Mehmet UZ...

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri Üniversitesi’nin 4’üncü Kuruluş Yıldönümü Kutlama Programı’nda gençlere seslendi. Büyükkılıç, “Bizler genç dostu, öğrenci dostu bir şehir olarak anılmayı çok önemsiyoruz” dedi.

Mehmet UZEL/ KAYSERİ İGFA- Kayseri Üniversitesi (KAYÜ) Konferans Salonu’nda gerçekleşen kutlama programına Başkan Büyükkılıç’ın yanı sıra KAYÜ Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, İl Jandarma Komutanı Tuğg. Yüksel Yiğit, Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, İl Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli, İl Kültür ve Turizm Müdürü Şükrü Dursun, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri Üniversitesi’nin çok nitelikli bir üniversite olduğunu belirterek, “Kayseri denilince 5 üniversiteden söz ediyoruz. Makarr-ı ulema diyoruz, yani âlimler şehri, ayrıca manevi ikliminden dolayı da makarr-ı evliya diye Allah dostlarının, velilerin yoğun olduğu hayırseverleri ile bezenmiş şehirden söz ediyoruz” dedi.

Kayseri’nin ticaret ve endüstri merkezi olduğunu hatırlatan Başkan Büyükkılıç, “Bu durumu göğsümüzü gere gere her yerde söylüyoruz. 3 organize, 1 serbest bölge, 4’üncü organizemiz yolda, 5’inci sera organizemiz de yakın zamanda geliyor. Kayseri hakikaten ticaret merkezidir. Kayseri’mizin ayrıca turizmde, kültürel, sosyal, eğitim, gastronomi alanında kendisinden fazlasıyla söz ettiren bir konuma gittiğini paylaşmak istiyoruz” diye konuştu.

Kayseri Üniversitesi’nin 4. yılı için pasta kesildi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Temenni ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!