Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, Mardin’e geldi

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Bir dizi gezi ve incelemelerde bulunmak üzere Mardin’e geldi. Şehmus EDİS/ MARDİN İGFA- Uçakla Mardin’e gelen Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’u Havalimanında Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, Ak Parti Mar...

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Bir dizi gezi ve incelemelerde bulunmak üzere Mardin’e geldi.

Şehmus EDİS/ MARDİN İGFA- Uçakla Mardin’e gelen Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’u Havalimanında Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, Ak Parti Mardin Milletvekilleri Şehmus Dinçer,Cengiz Demirkaya, İl Başkanı Faruk Kılıç, İlçe belediye başkanları ve partililer karşıladı.Daha ssonra Karayolu ile Midyat ilçesine hareket eden Bakan Ersoy, Midyat belediye başkanı Veysi Şahin’i ziyaret etti.

Bakan Ersoy program kapsamında, Mor Gabriel Manastırı, Matiate Yeraltı Şehri, Altunkaynak Kazı Alanı’nda İncelemelerde bulunacak. Bakan Ersoy, Kültür ve Turizm Bakanlığı Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü, Mardin Müzesi ve Midyat Belediyesi iş birliğiyle ibadethane, silo, su kuyuları bulunan ve dehlizlerle geçişlerin olduğu “Matiate” olarak adlandırılan yer altı şehrinde incelemelerde bulunarak basın açıklamasında bulunacağı öğrenildi.

Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, Mardin’e geldi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Temenni ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!