Mayıs’ta 295 milyon TL’lik ‘sosyal’ destek

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Mayıs ayına ilişkin üç nakdi sosyal destek programı ile 295 milyon TL ödeme yapacaklarını duyurdu. ANKARA (İGFA) - Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, "“Mayıs ayına ilişkin diğer sosyal yardımlarımızın...

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Mayıs ayına ilişkin üç nakdi sosyal destek programı ile 295 milyon TL ödeme yapacaklarını duyurdu.

ANKARA (İGFA) – Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, ““Mayıs ayına ilişkin diğer sosyal yardımlarımızın yanı sıra üç nakdi sosyal destek programı ile ihtiyaç sahiplerine yaklaşık 295 milyon TL ödeme yapıyoruz”” dedi.

Bakan Yanık, Şartlı Eğitim ve Şartlı Sağlık Yardımları ile Çoklu Doğum Yardımı kapsamında Mayıs ayında hak sahiplerinin hesaplarına yatırılan sosyal yardım ödemelerine ilişkin bilgi verdi.

Şartlı Eğitim Yardımı ile çocukların okula devam etmesi kaydıyla, ilk ve orta öğrenim çağında çocuğu bulunan ve sosyal güvencesi olmayan ailelere eğitim desteğinde bulunduklarını kaydeden Bakan Yanık, buna ek olarak Şartlı Sağlık Yardımı ile de 0-6 yaş arasında çocuğu olan ihtiyaç sahibi ailelere, Sağlık Bakanlığı’nın belirlediği zamanlarda sağlık kontrollerini yaptırmaları kaydıyla düzenli nakdi yardımda bulunduklarını kaydetti.

Çoklu doğum sonucu dünyaya gelen çocukların bulunduğu ihtiyaç sahibi hanelere de nakdi destek verildiğini bildiren Bakan Yanık, üç nakdi sosyal yardım programındaki ödemelerin 28 Mayıs’’a kadar devam edeceğini bildirdi.

Mayıs’ta 295 milyon TL’lik ‘sosyal’ destek

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Temenni ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!