Nikomedia Kazıları için istişare toplantısı

Nikomedia Kazıları İzmit Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı, Çukurbağ mahallesinde vatandaşlarla buşuştu KOCAELİ (İGFA) - Vakıf kurucusu ve yönetim kurulu üyesi Çukurbağ Arkeolojik Kazıları Danışmanı Prof. Tuna Şare Ağtürk başkanlığında mahalle muhtarlığında bi...

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Nikomedia Kazıları İzmit Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı, Çukurbağ mahallesinde vatandaşlarla buşuştu

KOCAELİ (İGFA) – Vakıf kurucusu ve yönetim kurulu üyesi Çukurbağ Arkeolojik Kazıları Danışmanı Prof. Tuna Şare Ağtürk başkanlığında mahalle muhtarlığında bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Çukurbağ mahallesi sakinlerinin isteği üzerine yapılan toplantıya ; Nikomedia Kazıları İzmit Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı (İZKSV) ikinci başkanı F. Yavuz Ulugün, Kocaeli Arkeoloji Müzesi ve İzmit Belediyesi temsilcileri katılarak, kazının hangi aşamalardan geçerek gerçekleştirileceği hakkında bilgi verildi.

Bu arada Çukurbağ mahallesi sakinleri toplantıda ‘’ bu alan artık çocuklarımızın, gerekiyorsa bizlere başka konutlar versinler ve biz de sahayı boşaltalım ‘’ diyerek ; kazı alanı dışındaki diğer kalıntılardan bahisle onların da kazıya dahil edilmesi konusunda temennide bulundu.

Toplantı sonunda Çukurbağ sakinlerince bahsedilen yeni kazı alanları için Kocaeli Arkeoloji Müze’sine dilekçe verilmesi konusunda mutabık kalındı. Mahallelerinde ilk kez sistematik bilimsel bir kazı düzenlenmesinden mutluluk duyduklarını ve Projeye destek için dernek de kurmayı düşünen Çukurbağ mahalle sakinleri ile irtibatta kalınarak düzenli ve daha geniş katılımlı toplantılar düzenlemek için karar alınarak toplantıya son verildi.

Nikomedia Kazıları için istişare toplantısı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Temenni ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!