Tan Okulları’ndan güneş enerjisine büyük yatırım!

Tan Okulları, sosyal medya hesaplarından paylaştığı metin ile güneş enerji üretimi projesi imzaladıklarını açıkladı. BURSA İGFA- TAN Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Erten Kayan ile Sun Vital Güneş Enerjileri Sistemi Kurucusu Oğuz Toraman arasında güneş e...

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tan Okulları, sosyal medya hesaplarından paylaştığı metin ile güneş enerji üretimi projesi imzaladıklarını açıkladı.

BURSA İGFA- TAN Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Erten Kayan ile Sun Vital Güneş Enerjileri Sistemi Kurucusu Oğuz Toraman arasında güneş enerji üretimi projesi imzalandı. İmzalanan güneş enerjisi üretimiyle ilgili sosyal medya hesaplarından yapılan açıklamada, ” Yıllık 300.000 kWt/saat elektriği okulumuz bünyemizde üreteceğiz Bursa’nın tüm okulları arasında en yüksek güneş enerjisinden elektrik üretim kapasitesine sahip olacak projeyle ülkemizin enerji ithalatında dışa bağımlılığın azaltılması çalışmalarında üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmenin yanında, her yıl 110 ton karbondioksit gazı emisyonunu azaltarak yıllık 10.000 ağacın kesilmesini engellemenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bursamıza hayırlı olsun.” ifadeleri kullanıldı.

Tan Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Erten Kayan; “Ülkemizde ciddi bir enerji krizi yaşanıyor. Geçtiğimiz aylarda doğalgazımız sanayide 3 gün kesildi, açıkçası ne yapacağımızı bile bilemedik, keza şuan bizleri bekleyen en büyük tehlike ise elektrikte arz açığı. Tan Okulları yılların tecrübesi ile ülke ekonomisine de katkı koymak adına çatılarımıza paneller yerleştirmek üzere Bursa’da temiz enerji kullanımında öncü rolü oynamak adına bir girişim başlattı. Sağlıklı nesiller yetiştirmek içinde temiz enerji kullanımı şart. Tan Okulları yenilenen teknolojinin tüm kaynaklarını kullanmaya kararlıdır.” dedi.

Tan Okulları’ndan güneş enerjisine büyük yatırım!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Temenni ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!