Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk başörtülü başsavcısı

Hâkimler ve Savcılar Kurulu (HSK) Birinci Dairesi tarafından hazırlanan Adli ve İdari Yargı Yaz Kararnameleri sonucunda Tuba Ersöz Ünver hem Türkiye’nin hem Gümüşhane’nin ilk başörtülü kadın İl Cumhuriyet Başsavcısı oldu. HSK Birinci Dairesi tarafından ka...

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hâkimler ve Savcılar Kurulu (HSK) Birinci Dairesi tarafından hazırlanan Adli ve İdari Yargı Yaz Kararnameleri sonucunda Tuba Ersöz Ünver hem Türkiye’nin hem Gümüşhane’nin ilk başörtülü kadın İl Cumhuriyet Başsavcısı oldu.

HSK Birinci Dairesi tarafından karara bağlanan Adli ve İdari Yargı Yaz Kararnamelerine göre 33 ile yeni Başsavcı atanırken, 5 bin 426 hakim ve savcının görev yeri değişti. Kararnameyle 6 ilin de Bölge Adliye Mahkemesi Başsavcısı değişti. İlk defa başörtülü bir il başsavcısı atandı.

Beyşehir Cumhuriyet Başsavcısı Tuba Ersöz Gümüşhane Cumhuriyet Başsavcısı oldu. Tuba Ersöz Ünver hem Türkiye’nin hem Gümüşhane’nin ilk başörtülü kadın İl Cumhuriyet Başsavcısı olurken aynı zamanda Gümüşhane’nin de ilk kadın Başsavcısı olma unvanını aldı.

Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk başörtülü başsavcısı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Temenni ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!