Zorlu parkurlarda ‘VIP’ eğitim

Ankara'da Koruma Eğitim Akademisi Polis Eğitim Merkezi Müdürlüğünde kursiyerler, yakın koruma olarak görev yapmak için 316 saatlik zorlu eğitimden geçiyor. ANKARA (İGFA) - Elmadağ Şehit Mustafa Büyükpoyraz Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğünün yerine, ...

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ankara’da Koruma Eğitim Akademisi Polis Eğitim Merkezi Müdürlüğünde kursiyerler, yakın koruma olarak görev yapmak için 316 saatlik zorlu eğitimden geçiyor.

ANKARA (İGFA) – Elmadağ Şehit Mustafa Büyükpoyraz Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğünün yerine, 7 Nisan 2022’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararı ile Emniyet Genel Müdürlüğü Koruma Dairesi Başkanlığına bağlı Koruma Eğitim Akademisi Polis Eğitim Merkezi Müdürlüğü kurulmuştu.

İçişleri Bakanlığı’nın resmi internet sitesinde yer alan habere göre, eğitimlere 10 Ağustos 2020’de başlanan akademide, bugüne kadar 248’i Jandarma personeli toplam 3 bin 71 kursiyer eğitim aldı. Dünyadaki 3 örnekten biri olan akademi, Kırgızistan ve Özbekistan gibi ülkelere de eğitim desteği sağlıyor.

Akademinin 8. döneminde 123 eğitmenden eğitim alan 50’si jandarma personeli 318 kursiyer, 10 haftada 316 saat teorik ve pratik eğitim görüyor.

Eğitimlerde “VIP önemli kişileri koruma”, “davranış analizi”, “güvenlik sistem ve cihazları”, “risk analizi ve güvenlik yapılandırması”, “ileri ve güvenli sürüş teknikleri”, “ilk yardım, protokol ve görgü kuralları”, “İngilizce”, “yaya ve araçlı koruma uygulamaları”, “fx tabanca ile senaryolu eğitimler”, “atış simülasyon eğitimi ve atış eğitimleri” gibi 49 farklı konu işleniyor.

Zorlu parkurlarda ‘VIP’ eğitim

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Temenni ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!