Connect with us

Hi, what are you looking for?

Gündem

KKTC Meclis Başkanı Töre’den Şentop’a ziyaret

TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, KKTC Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre ve beraberindeki heyetle Mecliste bir araya geldi.

ANKARA (İGFA) – TBMM Başkanı Mustafa Şentop ve KKTC Cumhuriyeti Meclisi Başkanı Töre, önce baş başa, ardından da heyetler arası görüşme gerçekleştirdi.

Meclis Başkanı Şentop görüşmede, Kahramanmaraş merkezli depremlerde 49 Kıbrıs Türk’ünün de hayatını kaybetmesinden duyduğu üzüntüyü paylaşarak, Töre’ye taziye dileklerini iletti.

Türkiye’nin, felaketin yaralarını sarabilmek için hızlı şekilde adım atacağını belirten Meclis Başkanı Şentop, acil olarak bir yıl gibi bir zaman içinde kalıcı konutların yapılmasının planlandığını ifade etti. Şentop, “Felaket büyük ama devletimiz ve milletimiz de çok büyük. Bunun altından kalkacağız, üstesinden geleceğiz. Sizin ziyaretiniz, dostlarımızın aramaları, ziyaretleri bizim açımızdan önemli bir teselli kaynağıdır” dedi.

Kıbrıs davasıyla ilgili olarak da Türkiye’nin desteğinin her zaman süreceğini belirten Şentop, Güney Kıbrıs’ta yapılan seçimleri hatırlatarak, seçimlerin ardından oluşan yeni yönetimin, KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın ortaya koyduğu yeni vizyon çerçevesinde değerlendirme yapması yönündeki arzusunu dile getirdi.

KKTC Cumhuriyeti Meclisi Başkanı Zorlu Töre de konuşmasında KKTC Cumhuriyet Meclisi olarak Türkiye’yi ziyaret ederek taziyelerini iletmek istediklerini söyledi. Töre, “Kaderde, kıvançta, tasada beraberiz. Türkiye bizim için anadır. Allah kimseyi Anasız bırakmasın. Çünkü Kıbrıs Türk halkının en büyük güvencesi Türkiye’dir” dedi.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

You May Also Like

Kültür & Sanat

Türkiye’de meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlere, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyet’ni temsil edecekleri voleybol turnuvasına katılmak için gittikleri Adıyaman’da yakalanan Gazimağusa Türk Maarif Koleji öğrencileri,...

Dünya

Dünya Bankası tarafından yapılan yazılı açıklamada, merkez üssü Kahramanmaraş olan depremlerden etkilenen Türkiye’ye 1,78 milyar dolarlık destek sağlanacağı duyuruldu.

Kültür & Sanat

Mayıs 2018’de 13 özel tiyatronun teşebbüsüyle çalışmalarına başlayan ve bugün 76 özel tiyatronun dahil olduğu büyük ve güçlü bir yapı olarak yola devam eden...

Politika

Altılı masa liderleri 'deprem özel' gündemi ile 18 Şubat Cumartesi günü Saadet Partisi'nin ev sahipliğinde bir araya geleceğini duyurdu.