Connect with us

Hi, what are you looking for?

Gündem

Türk Sağlık-Sen Kocaeli’den ‘çağrı’ yaptı

Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şubesi Başkanı Ömer Çeker, sağlık çalışanlarının var olan sorunlarının yerli yerinde durduğunu öne sürerek, çağrıda bulundu.

KOCAEL (İGFA) – Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şubesi İşyeri Temsilcileri toplantısı Sekapark Maide Restaurantta Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şubesi Başkanı Ömer Çeker’in ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Deprem ülkemizin birinci derecede gündemi olsa da hayat devam etmekte olup var olan sorunları yok saymak mümkün olmadığı gibi, sorunları da halının altına süpürerek görmezden gelinmesi mümkün olmadığını belirten Şube Başkanı Ömer Çeker, sağlık çalışanlarının var olan sorunlarının yerli yerinde durduğunu söyledi.

Kocaeli’de şehir hastanesinin ne zaman açılacağı ve mevcut hastanelerinin akıbetini ne olacağı hakkında sağlık çalışanları bilgilendirilmediğinden dolayı mevcut hastanelerde görev yapan çalışanların huzursuz olduğunu öne süren Çeker, “Yetkililer belirsizlikle ilgili çalışanları bilgilendirmeli gerekli açıklamaları yaparak belirsizliği ortadan kaldırmak suretiyle çalışanlarının huzursuzluğuna son vermelidir.İdareler çalışanlarının sorunlarına duyarlı olmalı kanun ve yönetmenlikler çerçevesinde kurumu sevk ve idare etmelidirler. Çalışanlar çeşitli konularda idarelere yapmış oldukları başvurular hakkında bazı idareler işleme almamakta, çalışanın başvurusunu yok saymakta olduğu bilgileri çalışanlarca iddia edilmektedir. İdarelere tavsiyemiz kanun ve yönetmenlikler çerçevesinde işlem yapın” diye konuştu.

Konuyla ilgili çağrıda bulunan Ömer Çeker, “Hayat pahalılığından, kurumlarda yaşanan mobing ve usul süz işlemlerden şikâyetçi olduğunu her fırsatta dile getiren sağlık çalışanlarına çağrımızdır” diyerek taleplerini şunları kaydetti:

“1-30 Ağustos 2023 tarihinde Kamu İşvereni ile Yetkili Sendika arasında 2024 ve 2025 yılları içerisinde Kamu çalışanlarına yapılacak zam ve sosyal hakların pazarlığı yapılacaktır. Altı dönemdir Toplu Sözleşme masasında enflasyonun altındaki zam artışlarına imza atarak sağlık çalışanlarını, emeklilerimizi mağdur eden sendikadan kurtulma zamanı yaklaşıyor. Enflasyon altındaki zamlara hayır diyorsan, Milli gelirden hakkının alınmasını istiyor isen, sosyal haklarının artmasını istiyor isen, Çalışama hayatında mobinglere maruz kalmak istemiyorsan yetkili ama etkisiz olan sarı sendikadan istifa ederek toplu sözleşme masasında Kamu çalışanlarını temsil etme kabiliyetinde ve her şartta çalışanların yanında olan Türkiye Kamu Sen ve Türk Sağlık Sene üyelik kaydını yaptırarak destek ol. Hep birlikte mutlu çalışan mutlu Türkiye’yi inşa edelim”.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

You May Also Like

Kültür & Sanat

Türkiye’de meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlere, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyet’ni temsil edecekleri voleybol turnuvasına katılmak için gittikleri Adıyaman’da yakalanan Gazimağusa Türk Maarif Koleji öğrencileri,...

Dünya

Dünya Bankası tarafından yapılan yazılı açıklamada, merkez üssü Kahramanmaraş olan depremlerden etkilenen Türkiye’ye 1,78 milyar dolarlık destek sağlanacağı duyuruldu.

Kültür & Sanat

Mayıs 2018’de 13 özel tiyatronun teşebbüsüyle çalışmalarına başlayan ve bugün 76 özel tiyatronun dahil olduğu büyük ve güçlü bir yapı olarak yola devam eden...

Politika

Altılı masa liderleri 'deprem özel' gündemi ile 18 Şubat Cumartesi günü Saadet Partisi'nin ev sahipliğinde bir araya geleceğini duyurdu.