Connect with us

Hi, what are you looking for?

Gündem

MHP’li Kalın’dan ‘8 Mart’ mesajı

Milliyetçi Hareket Partisi Kadın, Aile, Çocuk ve Engelli Politikaları (KAÇEP)’den Sorumlu İl Başkanı Serap Şule Kalın, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kadınların ülke toplumsal birliği ve dirliği için hayati rolleri olduğunu söyleyen Milliyetçi Hareket Partisi Kadın, Aile, Çocuk ve Engelli Politikaları (KAÇEP)’den Sorumlu İl Başkanı Serap Şule Kalın: “Kadın olmanın önemi üzerine bir kez daha düşünmek için eşsiz bir fırsat sunan anlam yüklü bir günün içindeyiz. Son yaşadığımız ‘Asrın Felaketi’ olarak nitelendirilen acı depremde de kendinden önce ailesini düşünen, çocuklarının hayatta kalması için kendini siper eden, arama kurtarma çalışmalarında hayati rol üstlenen merhametli, vicdanlı ve güçlü kadınlarımızın olduğunu bir kez daha gördük. Bir yandan deprem bölgesindeki vatandaşlarımıza el emeği göz nuru ilmek ilmek işledikleri ürünleri deprem bölgesine gönderen, yitirdiğimiz canları toprağa uğurlarken döktüğü gözyaşlarıyla, umudun hiç eksik olmadığı bakışlarıyla, duanın ve iyi dileklerin çağlayan gibi aktığı sözleriyle kadınlar milletimizin ruhu olmuştur.

‘Yaralarımızı birlikte sarar, yarınlarımızı birlikte kurarız’ anlayışı ile KAÇEP İl Başkanlığı olarak depremden etkilenen vatandaşlarımız, özellikle kadın ve çocuklarımızın bütün ihtiyaçlarını elimizden geldiğince gidererek bu zor günleri el birliği ile aşacağız. Bir kez daha depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar dilerken, Kayseri’ye yerleşen depremzede ailelerimize de Milliyetçi Hareket Partisi olarak her zaman destek olduğumuzu belirtmek isterim. Bilge Liderimiz Devlet Bahçeli Beyefendinin de dediği gibi ‘Unutmayınız ki, kadınlar kadar güçlüyüz, kadınlar kadar insanız, kadınlar kadar medeniyiz’ diyor, bu vesileyle her şeyin en güzeline layık olan Türk kadınının Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum” ifadelerini kullandı.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

You May Also Like

Kültür & Sanat

Türkiye’de meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlere, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyet’ni temsil edecekleri voleybol turnuvasına katılmak için gittikleri Adıyaman’da yakalanan Gazimağusa Türk Maarif Koleji öğrencileri,...

Dünya

Dünya Bankası tarafından yapılan yazılı açıklamada, merkez üssü Kahramanmaraş olan depremlerden etkilenen Türkiye’ye 1,78 milyar dolarlık destek sağlanacağı duyuruldu.

Kültür & Sanat

Mayıs 2018’de 13 özel tiyatronun teşebbüsüyle çalışmalarına başlayan ve bugün 76 özel tiyatronun dahil olduğu büyük ve güçlü bir yapı olarak yola devam eden...

Politika

Altılı masa liderleri 'deprem özel' gündemi ile 18 Şubat Cumartesi günü Saadet Partisi'nin ev sahipliğinde bir araya geleceğini duyurdu.