Connect with us

Hi, what are you looking for?

Gündem

Kocasinan Yaşam Parkı’nı hizmete açtı

Kocasinan Belediyesi, Kahramanmaraş Elbistan’daki ‘Kayseri Kocasinan Yaşam Park’ını gece gündüz demeden vardiyalı şekilde 24 saat çalışarak, 6 gün gibi kısa sürede tamamladı.

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Yaşam merkezinin Kahramanmaraş’a hayırlı olması temennisinde bulunan Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, sosyal yaşam merkezin bölgeyi yeniden canlandıracağını belirterek; “Depremzede kardeşlerimiz için gece-gündüz demeden azimle çalışıyoruz.” dedi.

Kocasinan Belediyesi tarafından hayata geçirilen Kahramanmaraş, Elbistan’daki ‘Kayseri Kocasinan Yaşam Park’ının yapımını adım adım takip eden Başkan Çolakbayrakdar, bir ayda yapılacak işi, altı gün gibi rekor sürede tamamladıklarını ve yaşam merkezini vatandaşların hizmetine sunduklarını söyledi. Özellikle mesai mefhumu gözetmeksizin bölgede gece gündüz çalışan personele teşekkür eden Başkan Çolakbayrakdar; “Geçen hafta başladığımız Elbistan’daki ‘Kayseri Kocasinan Yaşam Parkı’nı tamamladık. Esnaf kardeşlerimiz burada kuralarını çekip, faaliyete başlayacak.

Her alanda Elbistan’daki kardeşlerimize hizmet verecek olan bu yaşam merkezi, hayırlı olsun. Aile sağlık merkezi, kafeteryalar, iş yerleri gibi donatılarında olacağı bu sosyal yaşam merkezi, bölgeyi yeniden canlandıracağına inanıyorum. Kocasinan Belediyesi olarak mesai mefhumu gözetmeksizin gece gündüz çalışarak, hayata geçirmiş olduğumuz bu tesis, öncelikli olarak yapılması gereken ve ihtiyaç olan bir hizmetti. Daha önce pazar yeri olan ve Elbistan’ın tam merkezinde yer alan bu yaşam merkezi, güzel günlerde kardeşlerimize hizmet verecek. Yaşam merkezi özelinde ama bütün deprem bölgelerinde fedakarca çalışan Kocasinan Belediyesi personeli kardeşlerime teşekkür ediyorum. Ellerine emeğine sağlık. Depremin ilk saatlerinden itibaren bir fiil sahada çalışan bütün personelimi tebrik eder, yürekten kutluyorum.” ifadelerine yer verdi.

Başkan Çolakbayrakdar, vatandaşların hem alış veriş yapılabileceği hem de gündelik ihtiyaçlarını karşılayabileceği hatta içerisinde aile sağlık merkezi gibi donatıların olduğu yaşam merkezinin hayırlı olması temennisinde bulanarak, sözlerine noktaladı.

Elbistanlılar ise Başkan Çolakbayrakdar’a dualar ederek, teşekkürlerini iletti.

Öte yandan ‘Kayseri Kocasinan Yaşam Park’ın içerisinde 49 iş yeri, 8’erli iki adet lavabo, kafeterya, aile sağlık merkezi gibi donatılar yer alıyor.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

You May Also Like

Kültür & Sanat

Türkiye’de meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlere, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyet’ni temsil edecekleri voleybol turnuvasına katılmak için gittikleri Adıyaman’da yakalanan Gazimağusa Türk Maarif Koleji öğrencileri,...

Dünya

Dünya Bankası tarafından yapılan yazılı açıklamada, merkez üssü Kahramanmaraş olan depremlerden etkilenen Türkiye’ye 1,78 milyar dolarlık destek sağlanacağı duyuruldu.

Kültür & Sanat

Mayıs 2018’de 13 özel tiyatronun teşebbüsüyle çalışmalarına başlayan ve bugün 76 özel tiyatronun dahil olduğu büyük ve güçlü bir yapı olarak yola devam eden...

Politika

Altılı masa liderleri 'deprem özel' gündemi ile 18 Şubat Cumartesi günü Saadet Partisi'nin ev sahipliğinde bir araya geleceğini duyurdu.