Connect with us

Hi, what are you looking for?

Gündem

Kahraman şoföre yeni dorse hediye edildi

6 Şubat sabahı yaşanan deprem felaketi sonrası bölgeye yardım götürürken dorsesinin lastiklerinin patlamasına rağmen gecikmememek için patlak lastiklerle bölgeye ulaşarak dorsesini feda eden Tırcı Kaan Türkiyeli’ye yeni dorse hediye edildi

KONYA (İGFA) – Deprem felaketi sonrası bölgeye yardım götürürken Dorsesinin Lastiklerinin patlamasına rağmen gecikmemek için patlak lastiklerle bölgeye ulaşarak dorsesini feda eden Tırcı Kaan Türkiyeli’ye KON-TÜRKSAN Treyler tarafından yeni bir Dorse hediye edildi.

Törende konuşan Kont-Türksan Treyler firma sahiplerinden Mustafa Türkmen, olayı sosyal medyadan öğrendiklerinde çok duygulandıklarını ve ortağı Nasif Buğa ile istişare ederek Tırcı kardeşlerine yeni bir dorse hediye etmeye karar verdiklerini söyledi.

“Konya’da faaliyet gösteren meslektaşlarımız ve tedarikçilerimiz de destek vermek istediler fakat firma olarak biz yüklenmek istedik” diyen Türkmen, “Bütün meslektaşlarımıza ve tedarikçilerimize de duyarlılıklarından dolayı teşekkür ediyoruz. Bu vesileyle depremde hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralı kurtulan kardeşlerimize acil şifalar ve tüm depremzede kardeşlerimize de ‘geçmiş olsun’ dileklerimizi iletiyoruz. Allah bu tür felaketlerden ülkemizi ve tüm insanlığı korusun” diye konuştu.

Firma sahiplerinden Nasif Buğra da, Kaan Türkiyeli’nin duyarlı davranışından dolayı teşekkür ederek, “Böyle duyarlı kardeşlerimiz yaşadıkça Türk Milletinin sırtı asla yere gelmez” yorumunda bulundu.

YİNE AYNISINI YAPARIM

Dorseyi teslim alan Tır şoförü Kaan Türkiyeli ise yaptığı konuşmada, “O an hiçbir şey düşünmedim, kaybedecek bir dakika bile olmadığını biliyordum ve vebalim çok ağırdı. O yüzden de durmayı ve lastik değiştirerek vakit kaybetmeyi göze alamazdım, Allah’ın izni ile de yükümü sağ salim yerine ulaştırdım. Allah bir daha ülkemize böle bir felaket yaşatmasın, Benim için söz konusu İnsan hayatı olunca gerisi teferruattır, bugün olsa yine aynısını yaparım” diye konuştu.

Konuşmaların sonrası ‘ENKAZ TÜRKİYELİ’ adı verilen dorse tır şoförü Kaan Türkiyeli’ye teslim edildi.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

You May Also Like

Kültür & Sanat

Türkiye’de meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlere, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyet’ni temsil edecekleri voleybol turnuvasına katılmak için gittikleri Adıyaman’da yakalanan Gazimağusa Türk Maarif Koleji öğrencileri,...

Dünya

Dünya Bankası tarafından yapılan yazılı açıklamada, merkez üssü Kahramanmaraş olan depremlerden etkilenen Türkiye’ye 1,78 milyar dolarlık destek sağlanacağı duyuruldu.

Politika

Altılı masa liderleri 'deprem özel' gündemi ile 18 Şubat Cumartesi günü Saadet Partisi'nin ev sahipliğinde bir araya geleceğini duyurdu.

Kültür & Sanat

Mayıs 2018’de 13 özel tiyatronun teşebbüsüyle çalışmalarına başlayan ve bugün 76 özel tiyatronun dahil olduğu büyük ve güçlü bir yapı olarak yola devam eden...