Connect with us

Hi, what are you looking for?

Spor

Sakarya Hentbol’de Türkiye Kupası hazırlıklarını tamamladı

Hentbol Erkekler Süper Liginde mücadele eden Sakarya Büyükşehir Belediyesi Hentbol takımı 15-18 Mart tarihleri arasında Konya’da düzenlenecek Türkiye Kupası finallerine hazırlanıyor.

SAKARYA (İGFA) – Çeyrek finalde 15 Mart Çarşamba günü saat 13.00’da Ankaragücü ile karşılaşacak Sakarya Büyükşehir Hentbol turu geçmesi halinde yarı finalde Beykoz Belediyesi – Nilüfer Belediyesi mücadelesinin galibiyle karşılaşacak.

Son antrenmanını gerçekleştiren Büyükşehir Hentbolda takım kaptanı Ramazan Döne ve Cezayirli oyuncusu BlidaMohamedGhazali takımın son durumuna ilişkin açıklamalarda bulundu. Cezayirli sol oyun kurucu BlidaMohamedGhazali, “Türkiye’ye geleli bir ay oldu. Ülkede yaşanan afetten ötürü üzgünüm. Önümüzde uzun bir süreç var. İşimize odaklanmaya çalışıyoruz. 15 Mart’ta Türkiye Kupası karşılaşmaları oynayacağız. Onun için çok iyi hazırlanıyoruz. Elimizdekinin en iyisini verip kupayı kazanmak istiyoruz. Kupadan sonra lige odaklanıp şampiyon olmak istiyoruz” dedi.

HEDEFİMİZİN YÜZDE 50’SİNİ BAŞARMIŞ OLACAĞIZ

Takım kaptanı Ramazan Döne, “Öncelikle ülkemizin başı sağ olsun. Bir an önce yaralarımızı sarıp toparlanmak istiyoruz. Bu dönemde uzun bir süre antrenmanlara ara vermiştik. Yaklaşık 2 hafta önce yeniden antrenmanlara başladık. Yavaş yavaş önce Türkiye Kupası ve akabinde lig karşılaşmaları başlayacak. Şu anda takımın durumu iyi. Yavaş yavaş odaklanıyoruz. Çarşamba günü Konya’da Türkiye Kupası çeyrek final mücadelesiyle başlıyoruz. Hedefimiz öncelikli olarak Türkiye Kupası’nı kazanmak. Orada zorlu rakiplerimiz var. İnşallah hepsini birer birer geçip Sakarya’mıza Türkiye Kupasını getirmek istiyoruz. Eğer Türkiye Kupasını kazanırsak sezon başında hedeflediğimizin yüzde 50’sini başarmış olacağız. Hem Avrupa’ya gitmeyi garantilemiş olacağız hem de şehrimize bir kupa getirmiş olacağız. Bizim hedefimiz iki kupayı da kazanmak. Sezon sonu şampiyon olmak istiyoruz”

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

You May Also Like

Kültür & Sanat

Türkiye’de meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlere, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyet’ni temsil edecekleri voleybol turnuvasına katılmak için gittikleri Adıyaman’da yakalanan Gazimağusa Türk Maarif Koleji öğrencileri,...

Dünya

Dünya Bankası tarafından yapılan yazılı açıklamada, merkez üssü Kahramanmaraş olan depremlerden etkilenen Türkiye’ye 1,78 milyar dolarlık destek sağlanacağı duyuruldu.

Kültür & Sanat

Mayıs 2018’de 13 özel tiyatronun teşebbüsüyle çalışmalarına başlayan ve bugün 76 özel tiyatronun dahil olduğu büyük ve güçlü bir yapı olarak yola devam eden...

Politika

Altılı masa liderleri 'deprem özel' gündemi ile 18 Şubat Cumartesi günü Saadet Partisi'nin ev sahipliğinde bir araya geleceğini duyurdu.