Connect with us

Hi, what are you looking for?

Politika

Edirne’de AK Parti seçim startını verdi

AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, ilçe başkanları, belediye başkanları ve seçim koordinasyon başkanları ile toplantı gerçekleştirdi.

Erdoğan DEMİR / EDİRNE (İGFA) – Kahramanmaraş merkezli depremler nedeniyle buruk bir seçim geçireceklerini belirten AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, “Türkiye Yüzyılı için çok çalıştık. 20 yılda çok büyük gelişim kat ettik. Ülkenin tarihini ve kaderini etkileyecek bir seçimin arifesindeyiz. Tam bağımsız bir Türkiye idealinin eksiksizce gerçekleşmesi için yapılacak seçim çok önemli” dedi.

İba, tek gündemlerinin yaşanan büyük afetten etkilenen vatandaşların yaralarını sarmak olduğunu aktararak, “Cumhurbaşkanımızın belirttiği gibi ne müzik, ne de mahalle ve ilçe mitingleri düzenleyeceğiz. Biz AK Parti olarak, seçim öncesi de seçim sonrası da her zaman vatandaşın yanında ve vatandaşın ihtiyaçlarını gözeten, hassasiyetlerini gözeten bir konumda olmalıyız. Cumhurbaşkanımız Genel Başkanımız Tayyip Erdoğan’ın çizgisinde bugüne dek böyle oldu, bundan sonrası da böyle olacak. Bu hassasiyetle, ülkemizin içinden geçtiği büyük sınavı göz önünde bulundurarak seçim çalışmalarımızı yürüteceğiz. Acısı taze vatandaşlarımızla hemhal olacağız. Onların acılarına hassasiyet göstereceğiz. Bu millet de bizi işte bu nedenlerle her zaman müstesna bir yerde görmekte, her zaman kendinden bir parça olarak algılamaktadır” dedi.

Depremlerin ardından yaraları en hızlı biçimde sarmak için çalışmaların devam ettiğini belirten İba, önceliklerinin deprem bölgesi olduğuna dikkat çekti.

İlk günden itibaren ‘yarın’ seçim var gibi çalıştıklarını aktaran İba, Edirne’yi karış karış gezerek daima sahada olduklarının altını çizdi.

6’lı masanın kendi içerisinde anlaşamayan, birbirine benzemeyenlerin bir arada oldu bir yapı olduğunu söyleyen Başkan İba, “Daha kendi içlerinde uzlaşamayan, Cumhurbaşkanı adaylarını bile kavga dövüş, seçime günler kala açıklayabilen, 5 mi 6 mı, 7-8 mi kaç sandalyeden oluştuğu her gün değişen bir masanın etrafındakiler, tek bir masada karar almayı beceremezken; Atatürk’ün emaneti Büyük Millet Meclisi’nde bu ülkeyi yönetmeye nasıl namzet olur. Birbirlerine bir gün önce söylemediklerini bırakmayanlar bir gün sonra nasıl bir araya gelir. Bunu hangi akıl hangi izan kabullenebilir” diye konuştu

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

You May Also Like

Kültür & Sanat

Türkiye’de meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlere, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyet’ni temsil edecekleri voleybol turnuvasına katılmak için gittikleri Adıyaman’da yakalanan Gazimağusa Türk Maarif Koleji öğrencileri,...

Dünya

Dünya Bankası tarafından yapılan yazılı açıklamada, merkez üssü Kahramanmaraş olan depremlerden etkilenen Türkiye’ye 1,78 milyar dolarlık destek sağlanacağı duyuruldu.

Politika

Altılı masa liderleri 'deprem özel' gündemi ile 18 Şubat Cumartesi günü Saadet Partisi'nin ev sahipliğinde bir araya geleceğini duyurdu.

Kültür & Sanat

Mayıs 2018’de 13 özel tiyatronun teşebbüsüyle çalışmalarına başlayan ve bugün 76 özel tiyatronun dahil olduğu büyük ve güçlü bir yapı olarak yola devam eden...