İTG: “Zeytin ağacını üzmeyin, yanlış karardan dönün”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İzmir Tarım Grubu (İTG), Zeytincilik Kanunu’nun yeni yönetmlik uygulaması ile bir kez daha delinmek istendiğine dikkati çekilerek, “Zeytin ağacını üzmeyin ve yanlış karardan en kısa zamanda dönün” çağrısında bulundu.

İZMİR (İGFA) – Kamu yararı adı altında zeytinliklerin maden sahalarına çevrilmesinin önünü açan değişiklik sektörün temsilcilerinden de tepki çekiyor.

Sektörün hiçbirinden görüş alınmadan yeni yönetmelikle Zeytincilik Kanunu’nun deilnmek istendiğine vurgu yapan açıklamada çatı kuruluşu olan Ulusal Zeytin ve Zeytinyağı Konseyi’nin yaptığı açıklamayı desteklediklerini ifade eden İzmir Tarım Grubu, yargı süreci başlamadan yönetmeliği iptal ederek yanlış karardan dönülmesini istedi.

Ulusal Zeytin ve Zeytinyağı Konseyi olarak zeytin ağacı ve kanununun hukuka aykırı girişimlere karşı 25 yıldır TBMM’de 7 kez koruduklarını ifade eden İTG, “Yine koruyacak ve bir kere daha hak yerini bulacak ve kazanacağız. Söz konusu yönetmeliği iptal ederek bu yanlış karardan en kısa sürede dönün” çağrısında bulundu.

İTG: “Zeytin ağacını üzmeyin, yanlış karardan dönün”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Temenni ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!