Kilisli vatandaşlardan tepki: Hurdacılar hırsızlık malzemelerini satın almasınlar

Kilis'te son günlerde artan hırsızlık olayları için tepkilerini dile getiren vatandaşlar, hırsızlık eşyalarını satın alan hurdacılara tepkilerini dile getirmeye başladılar. KİLİS (İGFA)- Kilis'te hırsızların artık kural tanımadıklarını, istedikleri yeri i...

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kilis’te son günlerde artan hırsızlık olayları için tepkilerini dile getiren vatandaşlar, hırsızlık eşyalarını satın alan hurdacılara tepkilerini dile getirmeye başladılar.

KİLİS (İGFA)- Kilis’te hırsızların artık kural tanımadıklarını, istedikleri yeri istedikleri şekilde soyduklarını dile getiren vatandaşlar artık bu duruma bir çare bulunması gerekliliği belirttiler. Kilis’te bağ evi üçüncü kere soyulan Kilisli işadamı Mahmut Kara, tepkisini en üst seviyeden dile getirerek “Yeter artık hırsızlar, milletin canını yakmaktan vazgeçsin” dedi.

Ayrıca hırsızların çaldıkları malları muhakkak bir surette hurdacılara sattığını dile getiren Mahmut Kara, “Kilis’te hırsızlık olaylarının arttığının farkındayız. İnanıyorum ki Kilis İl Emniyet Müdürlüğümüzün ekipleri ciddi bir şekilde hırsızlıkla mücadele ediyor. Ancak hırsızlar maalesef yine çalmaya, hırsızlık suçunu işlemeye devam ediyorlar. Kilis’te bağ evim üçüncü defa soyuldu. İlk iki
seferde sesimizi çıkarmadık bir şey demedik. Ama üçüncü sefer artık canımızı yaktı. Hırsızlar Bağevimizi talan etmişler. Şimdi bu hırsızlar çaldıkları malzemeleri ne yapacaklar? Satmak isteyecekler. Hurdacıların bazıları hırsızlık mallarını sorup soruşturmadan satın alma gibi bir lüksleri var. Ancak kanun hırsızlık malını satın alanında sorumlu olduğunu belirtiyor. Şimdi sormak istiyorum; Hırsızlar çaldıkları malzemeleri Hurdacıya satamazsa ne yapacak? Satamayacak. Bugün bağ evimizi soyan hırsızlar bizim canımızı yaktılar. Buradan başka canlar yanmasın diye yetkililerimizin tedbirleri daha sıkı bir şekilde uygulamalarını istiyoruz.” İfadelerini kullandı.

Kilisli vatandaşlardan tepki: Hurdacılar hırsızlık malzemelerini satın almasınlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Temenni ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!