Kuzey Kore lideri Kim Jong Un, büyükbabasının doğum gününü onurlandıran geçit törenine katıldı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kuzey Kore lideri Kim Jong Un, başkent Pyongyang’da, binlerce kişinin Kim ailesine sadakat gösterisi için koreografi eşliğinde yürüdüğü, eyalet kurucu dedesinin kilometre taşı doğum yıldönümünü kutlayan büyük bir sivil geçit törenine katıldı. .

Devlet medyası görüntüleri, Kim’in, büyükbabasının adını taşıyan Kim Il Sung Meydanı’na bakan bir balkondan el salladığını, kırmızı plastik çiçekler ve siyasi sloganlarla şamandıra taşıyan büyük insan sütunlarının aşağıda yürüdüğünü gösterdi.

İktidardaki İşçi Partisi’nin Politbüro üyesi Ri Il Hwan, bir konuşma sırasında Kuzey Korelilerin Kim’in rehberliğinde “her zaman galip geleceğini” söyleyerek sadakat çağrısı yaptı.

Görünüşe göre Kim Cuma günkü etkinlik sırasında bir konuşma yapmadı ve devlet medyası Amerika Birleşik Devletleri veya Güney Kore’ye yönelik herhangi bir yorumdan bahsetmedi.

Ayrıca, nükleer programıyla ilgili artan gerilimler arasında ülkenin en büyük tatilini askeri donanımını sergilemeden geçirdiği görülüyordu.

Son haftalardaki ticari uydu görüntüleri, Pyongyang’da Kuzey Kore ordusunun 25 Nisan’daki kuruluş yıldönümünde gerçekleşebilecek ve Kim’in nükleer cephaneliğinde en gelişmiş silahları sergileyebilecek büyük bir askeri geçit töreni için hazırlıklara işaret ediyor. kıtalararası balistik füzeler.

Ayrıca, Pyongyang’ın önümüzdeki haftalarda veya aylarda silah testlerini daha da artıracağı, muhtemelen Biden’dan bir yanıt vermeye çalıştığı için Japonya üzerinde nükleer patlayıcı testlerinin veya test uçuşu füzelerinin yeniden başlatılması da dahil olmak üzere beklentiler var. Rusya’nın Ukrayna’yı işgali ve Çin ile rekabeti ile meşgulken yönetim.

Kuzey Kore lideri Kim Jong Un, büyükbabasının doğum gününü onurlandıran geçit törenine katıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Temenni ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!