Marmara için toz taşınımı uyarısı

Afrika üzerinden Türkiye'ye toz taşınımı geldi. Pazartesi sabah saatlerine kadar etkili olacak toz savrulması, özellikle batı ve iç kesimlerinde görülecek. ANKARA (İGFA) - Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Afrika üzerinden toz taşınımı gerçekleşmesinin beklend...

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Afrika üzerinden Türkiye’ye toz taşınımı geldi. Pazartesi sabah saatlerine kadar etkili olacak toz savrulması, özellikle batı ve iç kesimlerinde görülecek.

ANKARA (İGFA) – Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Afrika üzerinden toz taşınımı gerçekleşmesinin beklendiğini açıkladı.

Türkiye’nin batı ve iç kesimlerine Afrika üzerinden toz taşınımı beklendiğinden görüş mesafesinde düşme, hava kalitesinde azalma, yağış alan bölgelerde çamur şeklinde yağış, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmasını istedi.

Marmara’da toz taşınımının Pazartesi sabah saatlerine kadar devam edeceği tahmin ediliyor.

Pazartesi günü iç ve kuzey kesimlerde güneyli yönlerden kuvvetli ve yer yer fırtına şeklinde esecek rüzgarla birlikte yer yer toz savrulması da bekleniyor.

Taşınımın meydana getireceği görüş mesafesinde düşme, hava kalitesinde azalma, yağış alan bölgelerde çamur şeklinde yağış ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması isteniyor.

Marmara için toz taşınımı uyarısı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Temenni ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!