Milletin aklı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bir devlet büyüğümüz, ülkemizdeki geçim sıkıntısının ve pahalılığın varlığını kabul ediyor ancak Avrupa ülkelerinde durumun daha da ciddi ve kritik seviyelerde olduğunu söylüyor.

Bu ülkede milletin aklıyla dalga geçilmesine alıştım. Belki hiç bir şeye alışmamamız gerekiyor ancak alışıyoruz. Alıştığımız şeylerin ise hep olumsuz olması düşündürücü. Mesela zamlara alıştık artık tepki göstermiyoruz. Yolsuzluğa alıştık, göçmenlere ve onların genellemesek de getirdiği sorunlara alıştık.

Önümüzdeki yıllarda alışacağımız çok şey olacak. Son olarak da milletin aklıyla dalga geçilmesine alışacağız gibi. Zira saçmalandığını her ne kadar bilsek de yapabileceğimiz pek bir şey bu, hem çalıp hem oynayacaklar. En azından seçime kadar.

Şimdi konumuza dönelim.

Bizden daha zor durumda dedikleri Avrupa ülkelerindeki son bir yıldaki enflasyon oranı yıllık yüzde 7.5. Evet yıllık yüzde yedi buçuk. Onlardan çok daha ilerde olan bizlerde ise enflasyon ENAG’a göre %142.3, yanlış görmediniz. TÜİK ise yıllık enflasyonu yıllık %61.14 olarak gösteriyor.

Rakamlar ortada iken, Avrupa ülkelerinin pahalılık ve satın alma gücünün ülkemizden daha kötü olduğunu söylemek milletin aklıyla alay etmektir. Başka bir şey değil. 

Milletin aklı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Temenni ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!