Osman Kavala’nın tutukluğuna devam

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Duruşmayı erteleyen mahkeme heyeti, Gezi davasında yer alan Osman Kavala’nın tutukluğuna devam kararı verdi.

İstanbul 13.Ağır Ceza Mahkemesi tarafından görülen, Osman Kavala’nın aralarında yer aldığı Gezi Davasındaki 17 sanığın yargılanmalarına devam edildi. Duruşmada, Osman Kavala SEGBİS ile bağlanırken, bazı tutuksuz sanıklar ile avukatları yer aldı.

Sanıkların avukatlar, esasa ilişkin mütalaaya karşı savunma yapmadan önce çeşitli taleplerini beyan ettiler.

TRT Haberin aktardığına göre Osman Kavala, “Gezi davasında beraat ettikten sonra 2 ayrı suçlamadan dolayı tutuklu bulundum. Barkey ile görüşmelerle ilgili olarak herhangi bir somut bilgi, belge olmadığını beyan ettik. Çalışma ofisim Taksim’e çok yakın konumda olduğu için zaten çok sık kullanılan bir güzergah. Bu görüşmeler sadece birbirine yakın baz istasyonundan gelen sinyale dayanıyordu. Buradaki baz istasyonundan sinyal verilmesi son derece olağandır, zaten benim telefonumdan verilen sinyallerin büyük çoğunluğu, çalışma ofisimin yanındaki baz istasyonundandır, casusluk suçunun kurucu unsurunun var olmadan böyle bir suçlama yapılması tamamen hukuk dışıdır’ dedi.

Alınan talep ve beyanların ardından ara kararını açıklayan mahkeme, sanık Osman Kavala’nın tutukluluk halinin devamına hükmetti. 22 Nisan tarihine ertelenen davada, firarı sanıklar hakkındaki yakalama infazlarının bekletilmesine ve sanık avukatlarının kovuşturmanın genişletilmesi taleplerinin dosyanın geldiği aşama dikkate alınarak reddine karar veren mahkeme heyeti, sanıklar ile avukatlarına esasa ilişkin mütalaaya karşı beyanda bulunmaları için son kez süre verilmesine hükmedildi.

Osman Kavala’nın tutukluğuna devam

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Temenni ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!